9 Yıldır Hamile Kalmaya Çalışan Genç Kadın Muayenede Erkek Çıktı!

Tıp literatüründe Morris sendromu olarak bilinen bir hastalık taşıyan Marisha Rati Kajol isimli kadının yapılan muayenesinde aslında erkek olduğu ortaya çıktı. 30 yaşındaki genç kadın eşiyle birlikte 9 yıldır hamile kalmak için mücadele ettiklerini ama sonuç alamadıklarından yakındı. Gerçeği doktor muayenesinde öğrenen genç kadın hayatının şokunu yaşadı.

9 Yıldır Hamile Kalmaya Çalışan Genç Kadın Muayenede Erkek Çıktı!

Hindistan'da, uzun süre çocuk sahibi olmak için uğraşan çift, doktora gidince hayatlarının şokunu yaşadılar. Hastanede yapılan tetkikler sonucunda 30 yaşındaki Marisha Rati Kajol isimli kadının aslında erkek olduğu ortaya çıktı. Kadının içinde gelişmemiş organlar olduğu görüldü.

morris sendromu

30 YIL BOYUNCA KADIN OLARAK YAŞADI!

Hindistan'da bir çift 9 yıl boyunca çocuk sahibi olmayı denedikten sonra doktora gitmeye karar verdi. İlk testlerin ardından doktor çifte bir psikoloğa görünmeleri gerektiğini çünkü durumun normalden oldukça farklı olduğunu söyledi. Yapılan testler sonucunda 30 yıldır kadın olarak yaşayan anne adayının aslında erkek olduğu ortaya çıktı. Çok nadir görülen Morris sendromundan muzdarip kişinin dışarıdan görüntüsü kadına benzese de iç organları gelişmemiş bir erkeğe ait olduğu öğrenildi.

HER ŞEYİYLE BİR KADINA BENZİYOR AMA ASLINDA İÇ ORGANLARI BİR ERKEĞE AİT!

Ergenlik döneminde sesi kalınlaşmayan kişinin göğüsleri büyümüş ve dışarıdan bir vajinaya da sahip. Ancak rahmi olmayan kadının içinde hiç gelişmemiş testisleri bulunuyor. Bu yüzden kişinin sıklıkla karın ağrısı çektiği çünkü testislerinden birinin tümöre dönüştüğü belirtildi. Genç kadının ablası ve iki teyzesinde de aynı sendrom bulunduğu ortaya çıkarken kişinin hayati riskinin bulunmadığı belirtildi.

marisha rati kajol

MORRIS SENDROMU NEDİR?

Testiküler feminizasyon sendromu, testisleri olan ve genetik olarak erkek cinsiyetine sahip bir kişinin dışarıdan kadın gibi göründüğü, nadir görülen kalıtsal bir hastalıktır. Sendrom iki cinsiyetin bir arada taşındığı (interseksüel) bir durumu ifade eder ve erkek psödohermafroditizminin en yaygın tipidir.

Testiküler feminizasyon sendromu daha önceleri de bilinmesine rağmen, ayrıntılı olarak 1953 yılında Morris tarafından tarif edilmiştir. Bu sendrom aynı zamanda Morris Sendromu veya Androjen İnsensitif Sendromu olarak da bilinir.

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2020, 21:49

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE