Stellantis çatısı altında faaliyetlerini sürdüren Peugeot, yeni dönemi yeni logosuyla kutluyor. 1850 yılından bu yana ikonik aslan logosu 11. kez yenilenirken yeni tasarımda çok daha güçlü bir şekilde vurgulanıyor.

peugeot 2008 suv logo

Peugeot'tan yapılan açıklamaya göre, dünyanın en eski otomotiv markası Peugeot yeni bir logo ile kişiliğini ve karakterini yeniden tanımlıyor ve tarihinde yeni bir sayfa açıyor.

BUGÜNE KADAR 10 FARKLI LOGO KULLANILDI

Peugeot'un 1850 yılından bu yana, hepsi de aslan amblemini taşıyan 10 farklı logoya sahip oldu. Bugün ise Peugeot markasının küresel tasarım stüdyosu Peugeot Design Lab tarafından tasarlanan 11'inci versiyon tanıtıldı.

peugeot 2008 suv logo

YENİ ASLAN LOGOSUNUN ANLAMI NE?

Son 10 yılda modellerini tamamen elden geçirerek ürün gamını yenileyen Peugeot, yeni ve modern ürünlerini tamamlamak için logosunu yeniden tasarladı.

Logo üzerindeki amblem, aslan, aynı zamanda güçlü ve içgüdüsel bir marka olmayı yansıtıyor.

Yeni logo, Peugeot'nun dün ne anlama geldiğini, Peugeot'nun bugün ne anlama geldiğini ve Peugeot'nun yarın ne anlama geleceğini somutlaştırıyor.

Yeni logo tasarımı otomotiv meraklıları tarafından Alman spor otomobil markası Porsche'nin logosuna benzetildi.

peugeot yeni logo

Elon Musk, mavi tikin fiyatına üçüncü defa zam yaptı! "Türkiye'deki fiyatı belli oldu" Elon Musk, mavi tikin fiyatına üçüncü defa zam yaptı! "Türkiye'deki fiyatı belli oldu"

porsche logo