Başarılı sesiyle ve kendine has yorumlarıyla büyük bir hayran kitlesine sahip olan Pervin Okur'un son single parçası "Belki De Aşk Kavuşmamak" yayınlandığı günden itibaren dillere pelesenk oldu.

PERVİN OKUR KİMDİR?

1978 yılında Urfa’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Urfa’da tamamladı. 2002 yılında Mustafa Kemal Üniversitesi, Antakya Meslek Yüksek Okulu İnşaat Teknikerliği Bölümü’nden mezun oldu.
2003 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Sahne Sanatları Bölümü, Dramatik Yazarlık Ana Sanat Dalı’nı kazandı. Burada Prof. Dr. Semih Çelenk danışmanlığında, “Soykırım olgusu ve bir model oyun” başlıklı lisans tezini yapmaktadır.

İstanbul’da ilginizi çekecek 5 müze! İstanbul’da ilginizi çekecek 5 müze!

Pervin Okur'un yeni single parçası

Deneyimler

2012 Nadire Mater’in Mehmedin Kitabı ve Bejan Matur’un Dağın Ardına Bakmak adlı kitaplarından çıkışla sahnelenmeye hazırlanan Sıradakiler adlı oyunun dramaturgluğu.
(Yönetmen: Mustafa Avkıran; Yapım: GARAJISTANBUL)

2012 Huzur Sokağı; Televizyon Dizisi; Senarist

2011 Hayat Devam Ediyor;Televizyon Dizisi; Senarist

2011 Ak Kartal’ın Oğlu Gılgameş, Rejisör: Tamer Levent
İki ayrı Orhan Asena metni olan “Ak Kartal’ın Oğlu” ve “Gılgameş” oyunlarının yeniden adaptasyonu ve dramaturjisi; aynı oyunun yönetmen yardımcılığı. Diyarbakır Devlet Tiyatrosu, Orhan Asena Sahnesi açılış oyunu.

2009, 2010 Karanlık Hesaplaşma sinema filminin senaristliği. (Yönetmen: Andrzej Bartkowiak)