YKS ile İlgili Önemli Gelişme: Sınav Tarihi Belli Oldu

YKS ile ilgili bugün son dakika gelişmesi yaşandı. YÖK Başkanı Yekta Saraç’ın açıklamalarının ardından ‘YKS 2020 ne zaman yapılacak?’ sorusunun cevabı araştırılmaya başlandı. İşte YKS sınav tarihi…

YKS ile İlgili Önemli Gelişme: Sınav Tarihi Belli Oldu

YÖK Başkanı Yekta Saraç, bugün YKS ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bu gelişme ile birlikte sınava girecek öğrenciler ile aileleri ‘YKS 2020 ne zaman yapılacak?’ sorusunun cevabını araştırmaya başladı. Peki YKS ertelendir mi?

YKS - TYT NE ZAMAN YAPILACAK?

YKS sınav tarihi ertelendi. YÖK Başkanı Yekta Saraç, ‘YKS 2020 ne zaman?’ sorusunun cevabını da açıkladı. ÖSYM, koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında bazı sınavların ertelendiği duyurulmuştu. Peki, üniversite sınavı da ertelendi mi? Merak edilen soruların cevabını YÖK Başkanı Yekta Saraç açıkladı.

YÖK Başkanı Yekta Saraç tarafından yapılan açıklamaya göre YKS'nin ilk aşaması olan TYT 25 Temmuz’da gerçekleştirilecek.

YKS’yi oluşturan testlerden bir diğeri olan AYT yani Alan Yetenek Testi ise 26 Temmuz’da yapılacak.

YDT 2020 NE ZAMAN?

Yabancı Dil Testi YDT 2020 sınav tarihi de son açıklamalarla birlikte netleşti. Buna göre YDT, 26 Temmuz günü AYT’den sonra gerçekleştirilecek.

Ferhat Er

Magazin dünyasına dair son gelişmeleri ve merak edilenleri en doğru, en özel biçimde aktarmaya çalışıyoruz. Haberlerimizle ilgili yorumda bulunabilir ya da sorularınız için benimle iletişime geçebilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER