‘Dr. House’ Türkiye uyarlaması için başroller belli oldu

Karga Seven Pictures'ın, Dr. House'tan uyarlanacak olan yeni dizisi için, Halit Ergenç ve Ozan Güven'e teklif götürüldüğü iddia edildi.

‘Dr. House’ Türkiye uyarlaması için başroller belli oldu

DR. HOUSE SÖYLENTİSİ DOĞRU ÇIKTI

Projenin uyarlama hakkını Karga Seven Pictures aldı. Dizi Acun Ilıcalı'nın kanalı TV 8’de ekranlara gelecek. Prensipte anlaşma sağlandığı konuşulanlar arasında.

DİZİDE KİMLERİ GÖRECEĞİZ?

Başroller için Halit Ergenç ve Ozan Güven gibi usta isimlere teklif gittiği öğrenilirken, diğer karakterler için, Timuçin Esen ve Okan Yalabık'ın adının geçtiği iddia edildi. 

BİR AMERİKAN UYARLAMASI DAHA GELİYOR

Desperate Housewives'tan uyarlanan Umutsuz ev kadınları, başrolünde Beren Saat'in yer aldığı Revenge uyarlaması İntikam, Hazal Kaya'nın başrolüne hayat verdiği Shameless'tan uyarlanan Bizim Hikaye gibi dizilerden sonra sıra Dr. House'ta. Bu dizilerin ortak noktası, Amerika'da uzun yıllar boyunca devam edip dünyada ses getirmesi. Diğer ortak noktaları ise Türkiye'de aynı etkiyi yaratmaması.

Bunun sebebi ise Türkiye uyarlamalarında, konu ve karakterleri hem RTÜK kurallarına uydurup hem de Türk aile yapısına uygun hale getirmeye çalışırken dizinin yapısının bozulması. Şimdiye kadar bu sorunun örneklerini gördük, bu açıdan Dr. House dizisinin nasıl işleneceği merak konusu.

DR. HOUSE KONUSU

2004-2012 tarihleri arasında yayınlanan 8 sezonluk dizinin konusu şu şekilde:

ABD'nin New Jersey eyaletindeki bir hastanede bulaşıcı hastalıklar konusunda uzman doktor Gregory House ve üç kişilik ekibinin hastanede başlarından geçen olaylar anlatılmaktadır. Doktor Gregory House başarılı operasyonları yürütmesine rağmen fazla risk alması sebebi ile hastane yönetimi tarafından kovulur. Diğer hastanelerde Doktor House’u riskli karar alan bir yapısı olduğu için işe almak istemezler. İngiliz aktör Hugh Laurie gösterdiği performans ile Dr. Gregory House karakterine çok farklı anlamlar katmıştır. Asosyal, zeki, saplantılı bazen de huysuz ve ukala olmasının yanında Dr. Gregory House zor hastalıklara çözüm getirebilen ve riski seven bir doktordur.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2019, 17:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sehel
Sehel - 1 yıl Önce

Bence Dr house dizisi o role Yurdaer okur oynasın hakkını verir.