Çağla Şıkel'in Bilinmeyen Mesleği Ne?

Koronavirüs döneminde magazin gündeminde olan ünlü isimler sosyal medya aracılığıyla hayranlarıyla buluşuyor. Ünlü manken Çağla Şıkel ise bu dönemde ilk kez canlı yayına katıldı. Hayatı hakkında daha önce duymadığınız bilgiler veren Şıkel, bilinmeyen mesleğini de anlattı.

İki çoğunun bakımıyla ilgilendiğini anlatan Çağla Şikel, canlı yayınlara katılmak için zaman bulamadığını söyledi. Sınıf arkadaşının canlı yayınına katılan ünlü mankenin Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Bale Bölümü okuduğunu öğrendik. Ayrıca çocukluğunda da çocuk balesi yapan Çağla Şıkel'in bale geçmişi mankenlikten eski.

BALE BENİM TUTKUM

Balenin kendisi için tutku olduğunu belirten Şıkel, disiplini bale ile öğrendiğini ve ilk heyecanlarını bale ile yaşayıp hayatı öğrendiğini söyledi.

ÇAĞLA ŞIKEL KİMDİR?

Çağla Şıkel, 2 Ocak 1979'da, Asuman ve Hüseyin Şıkel çiftinin ikinci çocuğu olarak İstanbul'da doğdu. Mali müşavir olan babası Karslı bir Azeri, ev hanımı olan annesi ise Çerkes asıllı Adanalıdır. Berna adında bir ablası vardır.

GÜZELLİK YARIŞMASINDA 1. OLDU

Çağla Şıkel, 1996 yılında Odessia adlı sinema filminde oynadı ve 1997 yılında Miss Turkey yarışmasında birinci oldu. Sonrasında katıldığı Seyşel Adaları'nda yapılan Miss World 97 güzellik yarışması ile dünya dördüncüsü yani Avrupa Güzeli (Europe's Queen of Beauty) ödülünü aldı.

BİRÇOK ÜLKEDE DEFİLELERE ÇIKTI

1997-2003 tarihleri arasında Fransa, ABD, Almanya, Çin, Rusya, Yunanistan, İsviçre ve Mısır'da defilelere çıktı. 2004 yılında Cennet Mahallesi'nde ve 2008'de Görgüsüzler dizisinde oynadı.

Eğitimini aldığı ancak, uzun süre ara verdiği baleye, tam 16 yıl sonra, 11. Uluslararası Bodrum Bale Festivali'nde Samsun Devlet Opera ve Balesi dansçılarıyla, "Bach Alla Turca" adlı bale eseriyle, 10-11 Ağustos 2013 tarihlerinde sahne alarak geri döndü. YouTube kanalı üzerinden düzenli olarak videolar yayımlamaktadır.

ÖZEL HAYATI

Çağla Şıkel 2002 yılında kendisi gibi manken olan Bozok Gören ile kısa süreli bir aşk yaşadı. Daha sonra Beyazıt Öztürk ile bir birlikteliği oldu.

Çağla Şıkel yaklaşık 4 sene pop şarkıcısı Emre Altuğ ile birlikte kaldı. Çift 10 Ağustos 2008 tarihinde eğlence mekanı Sortie'de evlendi. Şıkel, 18 Aralık 2008'de ilk bebeğine hamile olduğunu açıkladı. Fakat aynı hafta aniden rahatsızlanarak bebeğini düşürdüğünü öğrendi. 31 Ekim'de Kuzey adını verdiği bir erkek çocuğu dünyaya getirdi. Uzay adında bir oğlu daha vardır.

Çağla Şıkel ve Emre Altuğ çifti 12 Ocak 2015 tarihinde boşandı.

Burak Akbaba


İletişim Hesapları
YORUM EKLE