Vakıfbank'ta Büyük Skandal! Bir Gecede Hesabı Boşaltıldı..

Muğla’da İsmail Çobanoğlu isimli Vakıfbank müşterisi, Vakıfbank’ta yaşadığı skandal olayı anlattı. Sahte kimlikle telefon numarası farklı bir operatöre taşınan Çobanoğlu’nun bankadaki tüm hesabı boşaltıldığı gibi, kendi adına on binlerce liralık kredi çekildi.

Vakıfbank'ta Büyük Skandal! Bir Gecede Hesabı Boşaltıldı..

Vakıfbank müşteri hizmetlerinde skandal bir olay yaşandı.
Muğla’da yaşayan İsmail Çobanoğlu adlı Vakıfbank müşterisi dolandırıcıların kurbanı olduğunu gibi, bankanın da ilgisizliği yüzünden hem parasından oldu hem de üzerine on binlerce liralık kredi borcu kaldı.
Dolandırıcılar tarafından sahte kimlikle telefon numarası mevcut kullandığı operatörden farklı bir operatöre taşınan Çobanoğlu, telefonunda sıkıntı yaşayınca önce operatör şirketine gitti. Bilgisi dışında numarasının taşındığını öğrenen Çobanoğlu, Vakıfbank’ın Muğla şubesine giderek numarasının taşındığını ve dolandırıcılık durumu olabileceğini söyleyerek hesabının dondurulması talebinde bulundu.

Vakıfbank'ta Büyük Skandal! Bir Gecede Hesabı Boşaltıldı..

Banka personeli, Çobanoğlu’na “Hesabınızda herhangi bir işlem gözükmüyor. Dondurmaya gerek yok” deyip Çobanoğlu’nu gönderiyor.

Bankanın müdahale etmediği günün gecesi Çobanoğlu’nun hesabından önce 200 gramlık altın bozdurularak havale ediliyor.
Hesabındaki hareketi görünce neye uğradığını şaşıran mağdura kısa bir süre sonra 45 bin TL kredi çekildiğini ve onun da havale yapıldığı bilgisiyle karşılaşıyor.
Dolandırıcılar bununla da yetinmeyip, 35 bin TL daha kredi çekerek binlerce liralık borcu Çobanoğlu’na bırakarak kayıplara karışıyor.

Vakıfbank'ta Büyük Skandal! Bir Gecede Hesabı Boşaltıldı..

Dolandırıcılık olabilir diyerek gittiği banka tarafından hiçbir önlem alınmayan İbrahim Çobanoğlu’nun hesabı hem boşaltıldı hem de on binlerce kredi borcuyla bırakıldı.
Mağdur Çobanoğlu, önce Vakıfbank Muğla şubesini sorumlu tutarken, sonra ise Vakıfbank Müşteri Hizmetlerini sorumlu tuttu.
 

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2020, 08:33

Ertem Engin

Ben Ertem Engin. Güncel haberleri sizlere aktarabilmek için magazinburada.net aracılığıyla karşınızdayım.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE