Türkiye'nin konuştuğu iddiaların ardından Soylu'dan flaş açıklamalar

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'nin gündemini meşgul eden olayların ardından ilk kez TRT Haber'e çıkarak önemli açıklamalar yaptı.

Türkiye'nin konuştuğu iddiaların ardından Soylu'dan flaş açıklamalar

Türkiye son 20 günü tam kapanma süreci, aşılamanın geldiği son nokta, pandemide yaşanan vaka sayıları ve Sedat Peker'in videolarıyla oldukça hareketli geçirdi. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TRT Haber'de gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Soylu'nun açıklamalarından satır başları şöyle: 

"Pandemi karşı karşıya kaldığımız bu salgın süreci hiçbirimizin bilmediği bir süreç. Daha önce eleştirildiği şehir hastaneleri sosyal güvenlik kapsayıcılığı olsun bu sürecin belki de bizim açımızdan avantajları. Dünyayı hepimiz gördük. Hastanelerin morglarında insanlar cenazelerini alamadılar. Hastanelere kabul edilmediler. Milletimizin metaneti sabrı cumhurbaşkanımıza yönelik inancı çok yüksek. Baştan beri güvenlik güçlerimiz sağlık çalışanlarımız büyük bir çaba sarf etti. Sağlık sistemimiz hiç SOS vermedi. Çabuk unutuyoruz Avrupa'dan vatandaşlarımız Türkiye'ye geldiler. 

"TOPLU TAŞIMA İŞİNİ BECEREMEDİK"

Toplu taşıma işini bu dönemde beceremedik.  Hep beraber önemli süreç yaşandı. Kabul etmek gerekiyor bu dönemde maalesef toplu taşıma işini başarıyla yapamadık.

"BİR DAKİKA KOLTUKTA OTURAN NAMUSSUZDUR"

Dünyanın en büyük baronlarından bir tanesi. Hollanda'nın imparatoru. (Sedat Peker ve Çetin Gönen fotoğrafını gösteriyor) Bataklık operasyonunun içerisinde FETÖ var ve ulaştık.

sedat peker Çetin Gönen

Bataklık operasyonunun içerisinde biraz önce resmi çıkanlar da var. Şimdi diyor ki Kılıçdaroğlu, efendim Kolombiya'dan Türkiye'ye gelen diyor. Kim söylemiş, FETÖ firarisi Cevheri Güven. FETÖ firarisi Said Sefa. 16 Nisan 2020, Süleyman Soylu'nun derin devlete bağlı siyasetteki adamı olduğu, Mehmet Ağar'ın emniyet içinde bu yapılanmanın başında olduğu... Bunu burada söylüyorum, bırakın bu ülkeye ihanet etmeyi. İşimi yapamadığımı düşündüğüm an, bir dakika koltukta kalan namussuzdur. Nedir Kolombiya işi. Geçen yıl bir kokain yakalanıyor. Yakalandığı tarih 10 Haziran, tweet atıyorlar, bu da Türkiye civarına gideceği iddia ediliyor. İftiracılar İzmir diyor ama bizim yaptığımız araştırma Ambarlı. Bu kokain olayı çıkar çıkmaz narkotik başkanı bana geliyor, hemen irtibat kurun dedim.

"BEN GÖREVE GELMEDEN ÖNCE VERİLMİŞ"

"Korumaların, kendisinin göreve gelmeden önce verildiğini ve kendisinin koruma kararlarını kaldırdığını aktaran Soylu, "Korumalar ben göreve gelmeden önce verilmiş, benim dönemimde kaldırıldı. Devlet zaman zaman koruma verir. Bir maraza çıkmasın diye bunlar yapılır" diye konuştu.

"BUNLARI SİLİP SÜPÜRMEK NAMUSUMUZDUR"

Mafya ile mücadelede kararlı olduklarını vurgulayan Soylu, "Bu devlet suçlu ile suçsuzu en iyi bilen anlayışa sahip. Bu bir operasyondur ve operasyon devam ediyor. Bunlarla mücadele etmek bizim namusumuzdur. Bunları silmek ve süpürmek de namusumuzdur" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2021, 00:49

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE