Sedat Peker'in ismini ifşa ettiği o gazeteci 'Hodri Meydan' deyip rest çekti

Sedat Peker'İn Youtube videolarında ismi geçen Süleyman Özışık, yaşananlardan sonra kendisinin de bildiği bazı bilgileri kamuoyuna açıklayacağını söyledi. Özışık'ın çalıştığı gazetedeki işine iddialar sonrası son verilmişti.

Sedat Peker'in ismini ifşa ettiği o gazeteci 'Hodri Meydan' deyip rest çekti

Sedat Peker'in video yayınlarında ismi geçen isimlerden gazeteci Süleyman Özışık, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu devlet makamında ve AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında olduğu sürece savunacağını belirterek, "Benim de bildiklerim var benim de öğrendiklerim var. Bunları tek tek anlatacağım, tek tek. Korkmadan çekinmeden anlatacağım" diye konuştu.

sedat peker

Süleyman Özışık, Sedat Peker'le iki yıl önce, hakkında bir suç isnadı yokken görüşme yaptığını, Peker'in kendisine mesaj gönderdiğini söyledi. Peker'in iddiaları sonrası hakkında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından suç duyurusunda bulunulan Özışık, "Suç duyurusunda bulunmadan bir gün önce gazetelere 'Süleyman Özışık bana kumpas kurdu' diyerek benim hakkında kesin hüküm ve ceza vererek, mahkemeden önce benim kumpasçı olduğumu ilan etmesi. Beni hainlerin önüne, ciğeri beş para etmezlerin önüne kurban olarak attığı için, linç ettirdiği için, küfür ettirdiği için ben isyan ediyorum. İsyanım buna." dedi.

süleyman özışık

SÜLEYMAN ÖZIŞIK NE BİLİYOR KAMUOYUNA NELER SÖYLEYECEK?

Sedat Peker'in iddiaları sonrası bir açıklama yapmak için neden beklediğini yayınladığı videoda anlatan Süleyman Özışık, "Şunu söyleyeyim, sizlerde şahit olun, ben bu kırgınlığı içimde tutmam, mesleğime de yansıtmam. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, devlet makamında olduğu ve cumhurbaşkanının yanında durduğu sürece onu savunmak benim boynumun borcu ve namus borcum olsun. Nasıl savunduğumu da çok yakında göreceksiniz ancak ben bu kumpasçı sözünü kabul etmiyorum.

Herkes Sedat Peker'e bir şeyler söyledi. Madem adım bu işlerin içine bir şekilde bulaştırıldı, o zaman söz söyleme sırası bana geldi. Benim de bildiklerim var benim de öğrendiklerim var. Bunları tek tek anlatacağım, tek tek. Korkmadan çekinmeden anlatacağım
." şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2021, 19:35

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE