Sedat Peker ile gizli görüşme kayıtları çıkan o ismin işlerine son verildi

Türkiye, Sedat Peker'in tam kapanma sürecinde başlattığı video kaset serisinde dile getirilen iddiaları konuşuyor. Peker, son olarak kendisiyle gizlice görüşen Hadi Özışık'ı deşifre etti. Bu gelişme üzerine Özışık gerçeği itiraf etmek zorunda kaldı.

Hadi Özışık'ın suç örgütü Sedat Peker ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasında arabuluculuk görevine soyunduğunun ortaya çıkması tam bir skandala neden oldu.

Özışık, "Yaptığımdan bakan Soylu'nun haberi yoktur, sorumluluk şahsıma aittir" açıklaması yapsa da olay büyüdü.

TELEVİZYONLARA ÇIKMA YASAĞI GETİRİLDİ

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in Twitter'da gazeteci Hadi Özışık'la olan ses kaydını yayınlamasının ardından tepki toplayan Özışık'ın tv100'de yayınlanan "Sağlı Sollu" programındaki görevi sonlandırıldı. Habertürk TV'nin de Özışık'ın yorumculuk görevine son verdiği belirtildi.

Medyakoridoru'nun edindiği bilgiye göre,  kararın bu sabah tebliğ edildiğini ve Özışık'ın yakın çevresiyle de durumu paylaştığı belirtildi.

hadi özışık sedat peker

Özışık'ın Habertürk TV'deki yorumculuk görevine de son verildiği bildirildi.

"MESAJ GÖTÜRMÜŞSEM NAMUSSUZ ŞEREFSİZİM"

Öte yandan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile hakkında arama kararı bulunan organize suç örgütü lideri Sedat Peker arasında arabulucu olduğu iddiasını, “Mesaj götürmüşsem namussuzum, şerefsizim, alçağım” ifadesiyle yalanlayan gazeteci Hadi Özışık, Peker'in "Beni yalanlamayın, herkesi rezil ederim" diyerek söz konusu görüşme kaydını yayınlamasının ardından özür dilemişti. 

Moderatörlüğünü Ahu Özyurt'un üstlendiği programda, Barış Yarkadaş, Gürkan Hacır, Hadi Özışık ve Metin Özkan yorumcu olarak yer alıyordu.

SÜLEYMAN ÖZIŞIK'IN DA TÜRKİYE GAZETESİNDEKİ YAZILARINA SON VERİLDİ

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'le İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasında aracı olduğu iddia edilen Hadi Özışık'ın TV100'le ilişiğinin kesilmesinin ardından, kardeş Süleyman Özışık'ın da Türkiye gazetesindeki yazılarına son verildiği bildirildi. 

Süleyman Özışık

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile arasında arabuluculuk yaptığı iddialarını yalanlayan gazeteci Hadi Özışık ile görüşme videosunu yayınlamasının akşamında Süper Haber'e konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Süleyman Özışık ile de yakın zamanda görüşmediğini belirtmişti. 

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2021, 00:49

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE