AK Parti'den ilk Soylu Açıklaması Geldi! İstifa mı edecek yoksa kalıyor mu?

Sedat Peker'in Youtube'da peş peşe yayınladığı videoların ardından tüm gözlerin ne yapacağına çevrildiği İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile ilgili AK Parti'den ilk açıklama geldi.

AK Parti'den ilk Soylu Açıklaması Geldi! İstifa mı edecek yoksa kalıyor mu?

Türkiye günlerdir Sedat Peker'in İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında dile getirdiği iddiaları konuşuyor. Süleyman Soylu hakkında dillendirilen iddialara TRT Haber'de kendi üslubunca cevap verdi.

SÜLEYMAN SOYLU sedat peker

Sedat Peker'e ağır bir hakarette bulunarak, "Karısının iç çamaşırına saklanan edepsiz" diyerek çıkıştı. Sosyal medyada bu söz üzerine yüzbinlerce insan ifadenin doğruluğunu tartıştı. En çok merak edilen de İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun görevinden istifa mı edeceği yoksa işine devam mı edeceği konusu oldu.

ANADOLU AJANSI MUHABİRİ İKİ BAKANA TERS KÖŞE YAPTI

Tüm bunların üzerine bir de AA muhabiri Musab Turan, Mustafa Varank ve Bekir Pakdemirli'nin basın toplantısında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında gündeme getirilen iddialardan bahsedip, "Üç buçuk yaşında oğlumun yüzüne bakarken maskeli balodan dolayı ben utanıyorum" sözleri ortalığı karıştırdı. Anadolu Ajansı söz konusu muhabirin işine son verdiğini duyurdu.

ŞAMİL TAYYAR: SÜLEYMAN SOYLU İLE YOLA DEVAM

AK Parti MKYK üyesi Şamil Tayyar, Anadolu Ajansı muhabirinin bakan Bekir Pakdemirli ve Mustafa Varank'a İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile ilgili sorusunun ardından bir paylaşım yaptı. Tayyar, Soylu'nun kırgın olduğunu aktararak görevine devam ettiğini belirtti.

Tayyar'ın paylaşımı şöyle:

"Az önce Süleyman Soylu bakanımızın yanından ayrıldım. Peker’den savcı ve muhabire uzanan içerdeki kirli ağı öğrenince midem bulandı, devletim adına üzüldüm. Çok yazık. Bu arada Süleyman Soylu bakanımız kırgın ama keyifliydi. Görevinin başında, Rabbim yardımcısı olsun"

şamil tayyar

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2021, 08:56

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE