Bir dönemin en çok aranan oyuncusu ve sunucusu olan Nurseli İdiz, Armağan Çağlayan'ın 'Dur Bi Dinle' programına katıldı. İdiz, yaptığı açıklamalarla hakkında yanlış bilinenlere açıklık getirdi.

50 yaşından sonra bipolar bozukluğu olduğunu öğrendiğini açıklayan İdiz, yıllardır tedavi gördüğünü ve şimdilerde sağlığının çok iyi olduğunu açıkladı.

Nurseli İdiz’den yıllar sonra gelen olay itiraf! ‘Kafayı çekip aradım…’

“TOPRAKLARIMIZI VERİN BİZE…”

Programda anılarını anlatan İdiz çöküş zamanlarında yaşadığı bir anıyı anlattı. “Asıl serbest düşüşüm 50-51 yaşında başladı” diyen isim, devamında şöyle konuştu: “Bir gün kafayı çekip çekip Yunan konsolosluğunu arayıp, ‘Topraklarımızı verin bize’ dedim. Allah’tan konsolosluğun bekçisi çıkmış. Sabah çünkü. Adam müracaat edin dedi. Babanız orada doğduysa vatandaşlık verirler dedi.”

Mert Fırat: Her gün 4 binden fazla depremzedemizin gıda ihtiyacını gideriyoruz Mert Fırat: Her gün 4 binden fazla depremzedemizin gıda ihtiyacını gideriyoruz

“ARKADA İÇİYORUM TABİİ…”

Başka bir anısını daha anlatan İdiz iş için gittiği Erzincan'dan taksiyle Nişantaşı'na gittiğini böyle anlattı: “Taksici bence tepki veremedi. Can Hoca'yla kavga ettik. Turne bitmişti. Ben gidiyorum dedim. Para o zaman bol tabii. Dedim ki İstanbul Nişantaşı'na götür. Yoldan da telefon ediyorum eve, biber dolması yapın diye. Adamı evde bir güzel ağırlıyoruz, yediriyoruz içiriyoruz, parasını verip gönderiyoruz. Bir de çok ucuzdu. 2010'ların başı filandı 800 TL verdim. Arkada içiyorum tabii. Türk politikasından bahsediyorum. Türk tiyatrosunun sorunlarından bahsediyorum. Adam demiş ki annemle kızıma, 'Hanımefendi çok tatlı bir insan ama vallahi başım ağrıyor' demiş.”