Türk bilim insanı Canan Dağdeviren'in yeni icadı: Meme kanserine karşı sütyen Türk bilim insanı Canan Dağdeviren'in yeni icadı: Meme kanserine karşı sütyen

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, geçtiğimiz ay koronavirüsle mücadele etmişti. Hatipoğlu, atv'de yayınlanan Dosta Doğru programında bir seyircisinin sorusu sonrası sağlığına nasıl kavuştuğunu ve hastalığına sevinenler hakkında neler düşündüğünü anlattı.

nihat hatipoğlu atv dosta doğru

"ÖLMEMİ İSTEYENLERE HAKKIMI HELAL ETTİM"

Hatipoğlu, "Ben hastalığım süresince ölmemi arzu edenlere bile hakkımı helal ettim" dedi.

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu ağustos ayında koronavirüse yakalanmıştı.

Hatipoğlu'nun test sonucunun pozitif çıkmasının ardından ise hastalığı hakkında olumsuz yorum yapanlara köşesinde yazısının son paragrafında koronavirüse yakalandığı için sevinenlere isyan etmişti.

Geçtiğimiz günlerde Nihat Hatipoğlu, atv'de yayınlanan programında bir seyircinin "Hocam öncelikle çok geçmiş olsun. Siz hastalandığınızda ben rüyamda Eyüp Sultan Hazretleri'nin sizin için şifa duası ettiğini gördüm. Onu görünce sağlığınıza kavuşacağınıza inandım. Bunu size söylemeyi borç kabul ettim. Hakkınızı helal eder misiniz?" demesi üzerine şunları söyledi:

nihat hatipoğlu uykusuz karitaür

"Etmez olur muyum hanımefendi? Ben hastalığım süresince ölmemi arzu edenlere bile hakkımı helal ettim. Tabii ki üzüldüm. Ama kendim için değil, onlara bir faydam dokunmadığını gördüğüm için üzüldüm."

"ÖLDÜKTEN SONRA AHİRETTE SİZDEN HESAP SORMAYACAĞIM"

"Ben öleceğim de siz dünyaya kazık mı çakacaksınız? Siz ve sevdiklerinizin de hasta olmayacağının bir garantisi var mı? Hepinize hakkımı helal ediyorum. Sizden ahirette de hesap sormam. Allah sizleri de doğru yola soksun diye dua ederim sadece." 

nihat hatipoğlu kabe

"İlk günler çok endişe verici bir sağlık tablom vardı.Ama benim için dua edenlerin gücünü hissettim. Bir anda tablo olumlu yönde gelişti.

nihat hatipoğlu kitap

Doktorlar bile bu duruma hayret etti. Tabii ki ben ve doktorlar iyileşmem için elimizden geleni yaptık. Ama ben bu ani değişimi sizin dualarınıza bağlıyorum." 

nihat hatipoğlu sultanahmet