Aydın'ın Didim ilçesinde geçen cumartesi gününden bu yana haber alınamayan ve Müge Anlı'nın programında aranan emekli hemşire Hatice Tusu'nun cinayete kurban gittiği ortaya çıktı.

İstanbul, Ankara ve Konya'da YKS manzaraları! Biri geç kaldı, biri unutkanlığının kurbanı oldu, biri okulları karıştırdı İstanbul, Ankara ve Konya'da YKS manzaraları! Biri geç kaldı, biri unutkanlığının kurbanı oldu, biri okulları karıştırdı

hatice tuslu suat aksoy koro aydın didim

atv'de yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert program ekibinin de yoğun bir şekilde aradığı Hatice Tuslu'nun cesedinin bataklık içindeki görüntüsü görenleri dehşete düşürdü.

müge anlı hatice tuslu

Didim ilçesinde geçen cumartesi günü ortadan kaybolan emekli hemşire Hatice Tuslu'nun hayatından endişe eden oğlu Görkem Öner, polise kayıp başvurusu yaptı. Tuslu'nun otomobili, evinin 2 sokak arkasında bulundu. Ayrıca Tuslu'nun cep telefonunun da aracın torpido gözünde olduğu anlaşıldı. Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, olayı aydınlatmak için harekete geçerek ilçedeki çok sayıda güvenlik kamerasını inceledi.

aydın didim hatice tuslu

KOLTUĞA DAMLAYAN KAN İZİ KATİLİ ELE VERDİ

Aksoy'un otomobilinde de inceleme yapan polis ekipleri, koltukta kan iziyle karşılaştı. Alınan örneklerle Hatice Tuslu'nun kanı eşleşti. Polisin elde ettiği ipuçlarıyla yeniden sorguya aldığı Suat Aksoy, bu kez cinayeti itiraf etti. Suat Aksoy ifadesinde, Hatice Tuslu ile son kez konuşmak için buluşup, kendi arabasına bindirdiği, yeniden bir araya gelmeye ikna edemeyince de boğazını sıkarak öldürdükten sonra cesedini bataklığa gömdüğünü söyledi. Aksoy'un cinayetten sonra Hatice Tusu'nun aracına binerek evinin iki sokak arkasına park ettiği ve parmak izlerini sildikten sonra oradan uzaklaştığı ortaya çıktı.Aksoy'un ifadesi doğrultusunda bölgede yapılan çalışmayla Hatice Tusu'nun cesedine ulaşıldı. Tusu'nun cesedi, otopsi için morga gönderilirken, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Aksoy, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

aydın didim

BOĞAZINI SIKIP ÖLDÜRDÜ SONRA DA ARAZİYE GÖMDÜ

Tuslu'yu tanıyanların da ifadesine başvuran polis, emekli hemşirenin son görüldüğü Suat Aksoy'u, Denizli Sitesi mevkiinde bulunan bir kafeteryada yakaladı. Suat A. ilk ifadesinde, Tuslu ile birlikteliğinin olduğunu, emekli hemşirenin kendisini terk etmek istemesi üzerine tartıştıklarını, boğazına sarıldığını, öldüğünü anlayınca cesedini Hisar Mahallesi Sağtur bölgesindeki araziye gömdüğünü söylediği öğrenildi.

SANAT MÜZİĞİ KOROSUNDA TANIŞMIŞLAR

5 yıl önce eşinden boşandıktan sonra iki oğluyla birlikte yaşamaya başlayan emekli hemşire Hatice Tuslu'nun Suat Aksoy ile Didim Kültür ve Sanat Derneği'nin sanat müziği korosundayken tanıştığı ve 2 yıl süren arkadaşlıkları sonrasında Tusu'nun ilişkisini sonlandırdığı bildirildi.Hatice Tuslu'nun, ayrılığı kabullenemeyen Aksoy'un sürekli olarak kendisini rahatsız etmesi üzerine mahkemeden 2 kez uzaklaştırma kararı çıkarttırdığı öğrenildi.

hatice tuslu suat aksoy sanat müziği korosu

Hatice Tusu'nun cenazesinin bugün Söke'nin Özbaşı Mahallesi'nde ikindi namazının ardından toprağa verileceği bildirildi.

CANSIZ BEDENİ GÖMÜLDÜĞÜ YERDE BULUNDU

Bunun üzerine bölgede araştırma yapıldı. Hatice Tuslu'nun cesedi gömüldüğü yerde bulunarak Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan Suat A. ise adliye sevk edildi.