Türk modasının büyük terzisi Yıldırım Mayruk ve terzi yamağı Barbaros Şansal, tarihi Fişekhane’de gerçekleşen jübileyle meslek hayatlarına veda ettiler.

15 MİLYONLUK KOLEKSİYON

Ünlü oyuncu Mert Fırat ve sunucu Tuğçe Sarıkaya Dağıstan’ın sunumuyla sınırlı sayıda yakın dostlarının katılımı ile gerçekleşen defilenin koreografisi Asil Çağıl tarafından yapıldı. Kâinatın tüm renklerinin kullanıldığı ‘Yıldırım Mayruk Jübile’ koleksiyonunda 200 köstüm 200 manken tarafından tanıtıldı.

15 MİLYONLUK KOLEKSİYON

5 bölümden oluşan 60 dakikalık sunumda, tayyör ve mantodan, işleme ve drape gece kostümlerine, gelinliklere uzanan bir anlatım gerçekleştirilerek Türk moda tarihine altın harflerle yazılacak bir jübileye imza atıldı.

15 MİLYONLUK KOLEKSİYON

15 Milyon TL değerindeki Yıldırım Mayruk Jübile Koleksiyonu’nda kullanılan kumaş, malzeme ve aksesuarlar dünyanın en seçkin markaları tarafından Yıldırım Mayruk için üretildi. 1500 saat el işçiliğiyle işlenen kostümlerin eşsizliğindeki tasarım gücü tüm zamanların en iyisi olma iddiasını fazlasıyla ortaya koydu.

15 MİLYONLUK KOLEKSİYON

Gönül Akkor’dan Ayferi’ye , Selda Bağcan’dan Tanju Okan’a 1960 senesinden günümüze tüm hit şarkılar koleksiyon tanıtımında kullanıldı.

15 MİLYONLUK KOLEKSİYON

SULTAN’LI VEDA

Türk modasının kralı olarak işaret edilen Yıldırım Mayruk jübile defilesinde birbirinden önemli isimler podyumda yürüdü. Ahu Yağtu, Arzum Onan, Aslıhan Karalar, Azra Akın, Buket Saygı, Çağla Şikel, Ebru Ece Gürsel, Emel Yıldırım, Eren Güneri, İvana Sert, Meltem Hakarar, Özlem Yıldız, Şenay Akay, Suna Selen, Tuğba Özay, Tuğçe Sarıkaya gibi yıldız isimlerin çıktığı podyumda son olarak Türkan Şoray yürüdü.

Türkan Şoray podyuma çıktıktan sonra veda selamlamasına çıkan Yıldırım Mayruk, gözyaşlarına hakim olamadı ve jübile selamlamasını ağlayarak yaptı. Podyumda Mayruk’u uğurlayan Türkiye’nin en ünlü güzellik kraliçeleri ve Türkan Şoray gözyaşlarına boğuldu.

"BÜYÜK EMEĞİ VAR"

Türkan Şoray bu özel gecenin bitiminde jübile defileyle alakalı, “Yıldırım’ın hepimiz üzerinde büyük emeği vardı. Moda dünyasının duayeniydi. Çok hüzünlü bir geceydi.” şeklinde konuştu.

ÜNLÜ AKINI YAŞANDI

Yıldırım Mayruk'un jübilesi, ünlü isimlerin akınına uğradı.  İş, sanat ve cemiyet dünyasından pek çok seçkin ismin katıldığı Jübile defilesini; Bülent Ersoy, Canan Kaftancıoğlu, Mehmet Aslantuğ ve oğlu Can Aslantuğ, Yağmur Ünal, Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, Betül Demir gibi isimler ön sıradan izledi.

DİVA ONUR KONUĞU OLDU

Gecede onur konuğu olarak ağırlanan Bülent Ersoy, Yıldırım Mayruk imzalı özel tasarım kıyafetiyle ve görkemli şapkasıyla ilgi odağı oldu. Mankenleri gölgede bırakan şıklığıyla göz dolduran Ersoy, açıklamalarıyla defileye damga vurdu.

DİVA ONUR KONUĞU OLDU

Geceyle ilgili düşünceleri sorulan Diva, “Bir devir bitti. Çok kıymetlimizdi. Yıldırım Bey ağlayınca bende kötü oldum.” dedi. Ersoy, Türkan Şoray’ın defilede yer almasıyla ilgili ise, “Ah canım çok güzeldi yürüdü. Her şey çok güzeldi.” İfadelerini kullandı. yakın zamanda mide kanaması geçiren Diva, “Yıldırım bey için geldim yoksa daha yatacaktım” şeklinde konuştu.

DİVA ONUR KONUĞU OLDU

SOSYAL MESAFE KURALINA DİKKAT EDİLDİ

Covid-19 virüsü sebebiyle sosyal mesafe kurallarına göre yapılan Yıldırım Mayruk jübilesinde gelen sınırlı sayıdaki yakın dostları 1,5 metre sosyal mesafe kuralına uyularak yerlerine oturtuldu. Backstage’de tüm hazırlıkların yapıldığı İzole Kulis kuruldu. Alanda 4 ambulans ve 12 kişilik sağlık ekibi yer aldı. Tüm ekibe ve gelen konuklara maske, vizör siperlik ve hijyen setinin dağıtılması gibi üst düzey tedbirler dikkatli gözlerden kaçmadı. Seçkin davetliler için üst düzey tedbirlerin alındığı organizasyonda sosyal mesafenin korunması prensibine dayanılarak yaklaşık 500 kişi kapasiteli mekana yalnızca çok özel 100 konuk davet edildi

Mayruk ve Şansal kapatacakları atölyelerinin ardından, bundan sonraki hayatlarını moda konusunda eğitim, yayıncılık, arşivcilik ve prodüksiyon başta olmak üzere uluslararası platforma taşıyacaklar.