Victoria Secret Mağazalarına Kayyım Atandı!

Kadın iç giyiminde dünya devi olan Amerikan merkezli Victoria Secret eski günlerini mumla arıyor! Adriana Lima, Heidi Klum, Naomi Campbell gibi mankenleri podyumda yıldız yapan firmanın İngiltere operasyonlarına devlet kayyım atadı!

Victoria Secret Mağazalarına Kayyım Atandı!

Podyumunda Adriana Lima, Heidi Klum, Naomi Campbell, Behati PrinslooErin HeathertonLindsay EllingsonCandice Swanepoel boy gösterdiği seksi iç giyim markası Victoria Secret tarihinin en kötü dönemini geçiriyor!

Amerikan kadın iç giyim ve güzellik ürünleri firması Victoria's Secret'ın İngiltere'deki operasyonlarına kayyum atandı. Şirketin 800'den fazla çalışanının işinin riske girdiği belirtiliyor. Victoria's Secret, kayyum atanmasından önce 785 çalışanını ücretsiz izne çıkarmıştı.

ŞİRKETİN İDARESİNİ DELOİTTE ÜSTLENDİ

Televizyon defileleriyle bilinen şirketin İngiltere genelinde 25 mağazası bulunuyordu. Koronavirüs salgını nedeniyle bu mağazalar Mart'tan beri kapalı. Şirketin idaresini denetim, vergi ve danışmanlık firması Deloitte üstlendi. Deloitte, mağazalar için müşteri aradıklarını ve ilk aşamada işçi çıkarmayacaklarını açıkladı.

SIFIR BEDEN BASKISI SONLARINI MI GETİRDİ?

Dünyaca ünlü iç çamaşırı markası Victoria Secret son dönemde kadınların protestolarının merkezindeydi. Sıfır beden ölçülerini kadınlara dayatan markaya karşı kadınlar podyumda ve tasarlanan modellerde gerçek bedenli kadınların ölçülerine de yer verilmesini istiyordu. Milyonlarca kadına satış yapan, iç giyim pazarının %35'ini kontrol eden Victoria's Secret markasına, Büyük Beden modeller tasarlaması yönünde yapılan baskılar üzerine marka tarihinde ilk kez geçtiğimiz yıl büyük beden iç çamaşırı üretti. Marka, yeni iç çamaşırlarını tanıtmak için de büyük beden model Ali Tate Cutler ile anlaşmıştı.

"KADINLAR DOĞRU TEMSİL EDİLMELİ"

Victoria Secret ile yaptığı anlaşmayı değerlendiren Cutler, “Bedenler için doğru yönde atılmış büyük bir adım. İlk büyük beden model olmadığımı biliyorum ama ilk 44 beden modelim. 44 beden, ABD'deki kadınların ortalama bedeni. Çoğu kadın bu bedende olduğu için medya ve modada daha çok yer almalı, dolayısıyla da doğru temsil edilmeli” şeklinde konuşmuştu.

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2020, 21:14

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE