Uygun Bütçe ile Şık Görünmek İsteyenlere Püf Noktalar

Uygun fiyatlara da şıklık yakalanabilir mi? Uygun fiyatlarla şık olabilmek için püf noktalar...

Uygun Bütçe ile Şık Görünmek İsteyenlere Püf Noktalar

Günümüz yanlış bilgilerinden birisi şıklığın ve kaliteli duruşun sadece pahalı markalarla olabileceğinin düşünülmesidir. Şık veya stil sahibi olmak için gardırobun pahalı markalarla dolu olup olmaması önemli bir konu değil. Akıllıca bir davranış olacak olan şey doğru seçimler yapabilmektir. Sizler için uygun bütçe ile şık, göz alıcı ve çekici olma yollarını derledim. Gelin uygun ve düşük bir bütçe ile nasıl şık görünebileceğinize bakalım…

Doğru Aksesuar Kullanımı

Dönemlik olarak belirli aksesuarlar modanın zirvesine oturuyor ve bir süre sonra yerini başka aksesuara bırakıyor. Bizler de büyük heveslerle aldığımız aksesuarları bir kenara bırakmak durumunda kalıyoruz. Yapacak olduğumuz aksesuar seçimi, her döneme uygun olmalı ki aldığımızda harcadığımız parayı çöpe atmış olmayalım. Hem şık olmayı her daim koruyalım hem de uygun fiyatlara uzun süreli kullanım sağlayalım. Bunu yapmanın tek yolu tabi ki zamanı aşmayı başarmış olan aksesuarlardır. Modası hiç geçmeyen takılar kullanmalısınız. Örneğin altın rengi büyük halka küpeler asla eskimiyor ya da şık bileklikler, saatler ve her parçaya mutlaka uyum sağlayan kolyeler…

Nude Oje!

Oje kullanmayı sevenler oje rengi seçerken kararsızlığı hep yaşıyorlar: kıyafetine uyan, ayakkabısına uyan, karakterini yansıtan, girilecek olan ortama uyan derken çok çeşitli faktörlere göre oje rengi seçimi yapmayı deniyorlar. Renk renk ojeler çoğunlukla akıl çelici olsa da nüde renkler hiçbir zaman revaçtan inmiyor ve her yere de uyum sağlıyor. Sürülecek olan nüde ojeler hem şık görünmeyi sağlıyor hem de kombinlere uyarak şıklığın tamamlanmasını sağlıyor.

Siyah, Hep Daha Siyah!

Siyah, kıyafette sadece bir renk olarak görülmüyor aslında. Çünkü siyah aslında bir yaşam tarzı… Siyahın en sevilen ve en büyülü yönü aslında çok çekici, şık olması ve her türlü renk tonuyla da uyumlu olmasıdır. Eğer gardırobunuzda yoksa bu durum oldukça şaşırtıcı bir durumdur çünkü her dolapta bir parçaya mutlaka sahiplik yapar. Özellikle de siyah mini elbise ve daha birçok ana kıyafette siyah her alan için kurtarıcıdır. Aslında ucuz bir şıklıktır siyah.

Çanta, Şıklık Taçlandırır

Evet, başlığımız aslında uygun bir bütçe ancak çanta konusunda sınır dışına çıkabilir. Çünkü çanta, binlerce kombine yardımcı olan ve yardımcı olduğu her kombinde şıklık yarıştıran bir aksesuardır. Kaliteli çantaya gerçekten yatırım yapılabilir ve uzun yıllar da kullanılabilir.

Logosuz Parçalar Her Daim Ucuz ve Şıktır

Küçük butikler, semt pazarları ve ikinci el mağazalar ucuz şıklık için oldukça ideal yerlerdir ve buralarda en sık bulabileceğiniz şeyler de logosuz parçalardır aslında. Bu üç yerde de birbirinden şık parçalar bulabilirsiniz. Logosuz parçalar, ayrıca her türlü kıyafet ve renk ile de uyum sağlar ve binlerce farklı kombinasyon oluşturabilirsiniz.

İyi Bir Koku

Son olarak iyi bir koku, şıklığın asıl taçlandırıcısı olacaktır. Temiz kıyafetleri bir de muhteşem bir koku ile birleştirerek sizden şıkını bulamayacaksınız.

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2020, 20:25

Ozan Köse

Hislerin ve duyguların asla yanıltmadığı bu dünyada, yazarak ve okuyarak hayatta güçlü kalacağız. Çünkü yazmak hislerin boşaltımı, okumak ise hislerin doğrulanmasını sağlar. magazinburada.net ekibi olarak okudukça yazacak, yazdıkça okumanızı sağlayacağız. Her zaman en güncel ve doğru haberlerle kalın...


İletişim Hesapları
YORUM EKLE