Modanın Rengi Soldu! Fenomen Modacı Hayatını Kaybetti!

Her gün giydiği renkli kıyafetleriyle dikkat çeken, Berlin’de terzi dükkanı işleten Star Ali lakaplı Ali Akdeniz, 91 yaşında memleketi Trabzon’da yaşamını yitirdi.

Modanın Rengi Soldu! Fenomen Modacı Hayatını Kaybetti!

Giydiği renkli kıyafetlerle Berlin’de bir fotoğrafçının dikkatini çeken Ali Akdeniz isimli terzi işletmecisi, giyim tarzı ve renkli kişiliğiyle kısa sürede tanınır hale geldi. Moda dünyasının renkli ismi, memleketi Trabzon’da 91 yaşında hayatını kaybetti.

Modanın Rengi Soldu! Fenomen Modacı Hayatını Kaybetti!

ALİ AKDENİZ’İN HİKAYESİ
Berlin’de terzi dükkanı işleten Star Ali lakaplı Ali Akdeniz giymiş olduğu renkli kıyafetlerle Berlin’de bir kafede çalışan Avustralyalı fotoğrafçı Zoe Spawton tarafından fark edildi. Kısa süre sonra tanışan ikili dil engeline rağmen yakın arkadaş olmayı başardı.
Spawyon, “Ali bugün ne giydi?” adlı bir blog sitesi açarak her gün Ali Akdeniz’in fotoğraflarını yüklemeye başladı. Mavi, yeşil, beyaz, sarı gibi rengarenk takım elbiselerinin yanında askeri kamuflaj, spor kıyafetleri ve takılarıyla kendisine has tarzıyla dikkat çeken Ali Akdeniz, dükkanını açmadan önce her gün fotoğrafçı arkadaşı Zoe Spawton’a pozlar verirdi.

Üç yıl boyunca aktif olarak kullanılan blogda Ali Akdeniz’in birbirinden farklı kıyafetleriyle birlikte onunla ilgili ufak tefek bilgiler de paylaşılıyordu. 2013 yılına gelindiğinde blog, yılın blog ödülünü kazanırken, Ali Akdeniz ise artık Star Ali lakabıyla anılmaya başlandı. Spawton bununla da yetinmeyip 2014 yılında Ali Akdeniz’in fotoğraflarından oluşan bir de kitap hazırladı.

“SENİ ÖZLEYECEĞİM ALİ..”
2016 yılında memleketi Trabzon’a dönen Ali Akdeniz, fotoğrafçı arkadaşıyla iletişimini kesmedi. Geçtiğimiz Çarşamba günü Ali Akdeniz’in hayatını kaybettiğini öğrenen Spawton şu ifadeleri kullandı. “Tanıdığım en iyi gülüşlerden birine sahip olan bu büyüleyici adamın artık bizimle olmadığına inanmak zor. Hayatımın en keyifli sürprizlerinden biriydi. Seni özleyeceğim Ali.”
Renkli takım elbiseleri ve en az kıyafetleri kadar renkli bir mizacı olan Ali Akdeniz, CNN’den Spiegel’e onlarca uluslararası gazete ve televizyonun ilgisini çekmeyi başarmıştı.
 

Ertem Engin

Ben Ertem Engin. Güncel haberleri sizlere aktarabilmek için magazinburada.net aracılığıyla karşınızdayım.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE