Dar kesim pantolon giymek mullet stili saç kestimek yasaklandı! İşte o ülke

Dünyada komünizm ile yönetilen iki ülkeden biri olan Kuzey Kore'de gençlerin dar kesim kot pantolon giymesi ve aslan yelesi şeklinde saç kestirmesi yasaklandı.

Dar kesim pantolon giymek mullet stili saç kestimek yasaklandı! İşte o ülke

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un "kapitalist yaşam stilinin sembolleri olduğu" gerekçesiyle ülkede dar kesim kot giyilmesini, aslan yelesi (mullet) stili saç kesimini ve çeşitli vücut piercinglerini yasakladı.

Kuzey Kore ajansı Yonhap'in aktardığına göre "Komünist" rejime ait Rodong Sinmum gazetesi "kapitalist kültürün ülkeyi ele geçirmesinin önlenmesi gerektiğini" ifade etti. 

dar keism pantolon

Pyongyang'ın yeni düzenlemeleri rejimin "anti-sosyalist davranışlar" karşı attığı adımların bir parçası olarak görülüyor.

Gazeteye göre rejim 15 "sosyalizm karşıtı" saç stilini yasakladı ve onun yerine "düzgün" saç stillerinden oluşan bir liste yayımladı.

dar keim pantolon

Dar kesim pantolonların yanı sıra dudak ve burun piercinglerinin de yasaklandığı bildirildi.

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE