Batma Noktasına Gelen Victoria's Secret İle İlgili Bomba İddia

Sıfır beden manken eleştirileri yüzünden tüm dünyada kadınların tepki gösterdiği iç giyim modasının dev markası Victoria's Secret ile ilgili bomba bir iddia ortaya atıldı.

Batma Noktasına Gelen Victoria's Secret İle İlgili Bomba İddia

ABD'li moda devi Victoria's Secret'ın, 2-3 milyar dolar arasında bir rakama satılabileceği iddia edildi.

 Victoria's Secret

Adriana Lima, Heidi Klum, Naomi Campbell, Elsa Hosk gibi biribirinden iddialı mankenlerle podyumlarda fırtına gibi esen Victoria's Secret kötü günler geçiriyor.

Bloomberg'ün aktardığına göre, kadın iç çamaşırı markası Victoria's Secret'i bünyesinde barındıran L Brands, satış için tekrar görüşmelere başladı.

victoria secret

İLK SATIŞ GİRİŞİMİ BAŞARISIZ OLMUŞTU

Mayıs 2020'de özel sermaye şirketi Sycamore Partners, Victoria's Secret'in yüzde 55'lik hissesini 525 milyon dolara satın alacakken vazgeçmişti.

 Victoria's Secret

Yeni görüşmelerdeki olası değerin, geçen yılki değerin yaklaşık iki katı olabileceği belirtiliyor.

Söz konusu özel sermaye şirketi, Victoria's Secret'in pandemi nedeniyle mağazalarını kapatma, yeni stokları azaltma ve nisan kiralarını ödememe kararının anlaşmayı ihlal ettiği iddiasıyla dava açmış ve sonrasında satın alma anlaşmasından çekilmişti.

victoria's secret

Şirketin satışlarının 2020 sonunda artması ve geçmiş kayıpları telafi etmesi, şirketinin değer artışında da etkili oldu.

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2021, 22:45

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE