23 Yaşındaki Trans Kadın Mankenin Büyük Başarısı: Önce İnsanım Dedi

Brezilyalı manken ve fotomodel Valentina Sampaio, spor dergisi Sports Illustrated'in (SI) mayo sayısında yer alan ilk trans kadın oldu. 23 yaşındaki Sampaio, başarısı için, "Gerçekte kim olduğumu gördüğünüz ve buna saygı duyduğunuz için teşekkür ederim SI. Her şeyden önce insan olduğumu anladığınız için teşekkür ederim." ifadelerini kullandı.

23 Yaşındaki Trans Kadın Mankenin Büyük Başarısı: Önce İnsanım Dedi

Brezilyamanken ve fotomodel Valentina Sampaio, spor dergisi Sports Illustrated'in (SI) mayo sayısında yer alan ilk trans kadın oldu.

valentino sampaio sports ıllustrated

23 yaşındaki Sampaio, başarısı için, "Gerçekte kim olduğumu gördüğünüz ve buna saygı duyduğunuz için teşekkür ederim SI. Her şeyden önce insan olduğumu anladığınız için teşekkür ederim." ifadelerini kullandı.

valentino sampaio voque

SPORTS ILLUSTRATED'E KAPAK OLAN İLK TRANS KADIN OLDU

23 yaşındaki Valentina Sampaio, spor dergisi Sports Illustrated'in (SI) mayo sayısında yer alan ilk trans kadın oldu.

valentino sampaio model

Sampaio, derginin özel sayısında yer alacak olmaktan onur duyduğunu belirtirken, bu gelişmenin LGBTİ'ler için ne kadar önemli olduğunu bildiğini ve bunun kendisine büyük mutluluk verdiğini ifade etti. 

valentino sampaio manken

"GERÇEKTE KİM OLDUĞUMU ANLADINIZ HER ŞEYDEN ÖNCE BİR İNSANIM"

Konuyla ilgili bir yazı kaleme alan Sampaio, "Gerçekte kim olduğumu gördüğünüz ve buna saygı duyduğunuz için teşekkür ederim SI. Her şeyden önce insan olduğumu anladığınız için teşekkür ederim" yazdı.

valentino sampaio

Sampaio, henüz 23 yaşında olmasına rağmen birçok bariyeri yıkmayı başardı.

valentino sampaio üstsüz

Sampaio, Vogue Paris'in kapağında yer alan ve iç giyim devi Victoria's Secret için podyuma çıkan ilk trans kadın olmuştu.

valentino sampaio üstsüz 1

valentino sampaio dergi kapak

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2020, 12:18

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE