Kripto para dünyası dolandırıcılık ve siber saldırı haberleriyle gündeme geliyor. Özellikle merkeziyetsiz finans (DeFi), saldırılar için kilit bir hedef haline geldi. Şimdi ise merkeziyetsiz finans (DeFi) platformu Poly Network, bu yönde kötü bir haber verdi.

Milyonlarca dolarlık kripto para çalındı! Hesabınız güvende mi?

POLY NETWORK HACKER'LARIN HEDEFİ OLDU

Poly Network, oldukça büyük bir siber saldırıya uğradı. Platform, siber saldırıyı Twitter hesabından duyurdu. Twitter'daki gönderide, "Önemli bildiri: Poly Network'ün Binance Chain, Ethereum ve Polygon üzerinde siber saldırıya uğradığını duyurduğumuz için üzgünüz." ifadeleri yer aldı.

Robotların devrinde yapay zekayı araştırdık! Yapay zeka'nın etkileri nelerdir? Robotların devrinde yapay zekayı araştırdık! Yapay zeka'nın etkileri nelerdir?

Merkeziyetsiz finans (DeFi) tarihinin en büyük siber saldırısı olarak görülen olayda, toplam değeri 610 milyon dolardan fazla olan kripto para biriminin üç farklı adrese aktarıldığı belirtildi.

HACKER'LARA ÇAĞRI YAPTI

Ayrıca Poly, bilgisayar korsanlarının kendileriyle iletişim kurmalarını istedi ve onları çalınan varlıkları iade etmeye çağırdı.

Milyonlarca dolarlık kripto para çalındı! Hesabınız güvende mi?

Poly Network, başka bir gönderide ise bilgisayar korsanının bir güvenlik açığından yararlandığını açıkladı.

CZ'DEN DESTEK MESAJI

Binance'in CEO'su Changpeng Zhao (CZ) ise konu hakkında açıklamalarda bulundu.