Ay Yapım’ın yapımını üstlendiği, Star TV’nin sevilen dizisi "Menajerimi Ara" tüm hızıyla sürüyor. Renkli konuk oyuncularıyla adından söz ettiren diziye "Vatanım Sensin" dizisiyle birlikte büyük hayran kitlesi toplamayı başaran Boran Kuzum konuk oluyor. Yakışıklı oyuncu 6. bölümde rol alacak.

menajerimi ara

BORAN KUZUM KİMDİR?

Boran Kuzum 1 Ekim 1992 Ankara doğumlu Türk oyuncudur. Boran Kuzum üniversitesi eğitimini İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Sahne Sanatları Bölümü Tiyatro Anasanat Dalı’nda tamamlamıştır. Televizyonda ilk kez 2015 senesinde Analar ve Anneler dizisiyle yer almıştır. Analar ve Anneler’de eczacı kalfası rolünü canlandırmış, Binnur Kaya, Okan Yalabık ve Hazar Ergüçlü gibi oyuncularla birlikte çalışmıştır. Lakin dizi uzun sürmemiş ekrana veda etmiştir.

boran kuzum

Yalı Çapkını'ndaki ölüm izleyicileri gözyaşlarına boğdu! "Acıyı iliklerimizde hissettik" Yalı Çapkını'ndaki ölüm izleyicileri gözyaşlarına boğdu! "Acıyı iliklerimizde hissettik"

2016’da Muhteşem Yüzyıl: Kösem kadrosunda I. Mustafa karakteriyle yer alan oyuncu bu dizide Beren Saat, Ekin Koç ve Aslıhan Gürbüz gibi oyuncularla birlikte rol almış ve ilk kez geniş kitlelerce tanınmıştır. Esas çıkışını Taylan Biraderler’in yönetmenliğinde çekilen, Millî Mücadele yıllarının anlatıldığı Vatanım Sensin isimli dizide oynadığı Leonidas Papadopoulos karakteri ile yapmıştır. Dizi devam ederken genç oyuncu Cingöz Recai filminde ve İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın düzenlediği 21. İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında da sahnelenen ve açılış oyunu olarak yer alan, Pürtelaş Tiyatro’nun sahnelediği Mart’ı oyununda Treplev karakterini canlandırmıştır. Boran Kuzum, Vatanım Sensin'den sonra Miray Daner ile BluTV de yer alan Saygı'da rol aldı.

OYNADIĞI FİLMLER

Yıl Başlık Rolü Notlar
2012- Aşka Dokunmak Hakan Kısa film
2014- Bir Adam Yaratmak Gazeteci
2017- Cingöz Recai Cüneyt
2019- Biz Böyleyiz Emrah

OYNADIĞI DİZİLER

Yıl Başlık Rolü Notlar
Analar ve Anneler Suat
2016- Muhteşem Yüzyıl: Kösem I. Mustafa
2016- 2018 Vatanım Sensin Leon
2018- Şahin Tepesi Efe
2019- Hakan: Muhafız Okan
2020- Saygı