Türkiye’de 2013 yılında yaşanan Gezi Olayları nedeniyle Gezi Davası’nda müebbet hapis istemiyle yargılanan ve hakkında yakalama kararı bulunan tiyatro ve televizyon oyuncusu Memet Ali Alabora, tam 7 yıldır yurt dışında yaşamını sürdürüyor.

Memet Ali Alabora: Yeni Hayat Kurmak İçin Günde 18 Saat Çalışıyorum

Türkiye’den ayrıldığından bu yana Türkiye’ye dönmek istediğini ancak riskli olduğu için dönemediğini kaydeden Alabora, Galler’de yeni bir hayat kurmak için günde 18 çalıştığını söyledi.
Türkiye’den ayrılmaya karar verdiğinde geri dönememe ihtimalini, sürgün hayatının bu kadar uzun süreceğini hiç düşünmediğini söyleyen Alabora, o dönem kendisini ‘sudan çıkmış balık’ gibi gördüğünü söyledi.

“AİDİYET DUYGUM GEÇİŞKENMİŞ..”

Memet Ali Alabora: Yeni Hayat Kurmak İçin Günde 18 Saat Çalışıyorum
“Ben kendimi hep İstanbullu olarak tanımlamıştım” diyen Alabora şöyle konuştu:
“Ben her şeyden önce İstanbulluydum. Oyunculuktan da öte bir şeydi benim için. Fark ettim ki, benim aidiyet duygum biraz daha geçişkenmiş. Şimdi aynı zamanda bir Cardiffliyim, Gallerliyim. Buranın kültür, siyasi ve sosyal hayatı içerisinde var olan ve etkisini olan biriyim. İstanbullu ve Türkiyeli olduğum kadar buralı da hissediyorum hatta şu an daha çok hissediyorum.”

“TÜRKİYE İLE İLGİLİ BİLGİM 7 YIL ÖNCESİNE AİT..”

83 yaşında baba olacağını öğrenen Al Pacino, DNA testi talep etti 83 yaşında baba olacağını öğrenen Al Pacino, DNA testi talep etti

Memet Ali Alabora: Yeni Hayat Kurmak İçin Günde 18 Saat Çalışıyorum
Türkiye ile sürekli bir ilişkisi olduğunu kaydeden Alabora, “Ana dilim Türkçe ama ne kadar bağlantılı olursam olayım benim Türkiye ile ilgili referanslarım 7 yıl öncesine ait. Bugün Türkiye’de bir jargon, yeni kalıp sözcükler varsa bilmiyorum. Yeni birileri ünlü olmuş tanımıyorum, yeni futbolcuları bilmiyorum. Türkiye ile ilgili görgüm bilgim var ama 7 yıl evveline ait bunlar. 7 yılın Galler’ini daha iyi biliyorum Türkiye’den” ifadelerini kullandı.