İki yıl önce evinin banyosundan düşüp kaburgasını kıran ve sonrasında kaçış sendromu rahatsızlığı nüksedince uzun bir süre yoğun bakımda kalan Mehmet Ali Erbil, yavaş yavaş normale dönmeye başladı.

Posta Gazetesi’nde Oya Çınar’ın sorularını yanıtlayan ünlü şovmen, birbirinden samimi açıklamalar yaptı. 

“VASİYET YAZMAYI DÜŞÜNDÜM..”
Yaşadığı zor günleri geride bırakan Erbil, “Başlarda hastane sürecinde vasiyet yazmayı düşündüm” dedi. Erbil, "Sonra bana bir psikolog tavsiye ettiler. O bana dedi ki “Ne kimseye bir şey ver, ne sat ne sav. Sen buradan sapasağlam çıkacaksın.” Ondan sonra değişti fikrim. Zaten hepsinin hayatını garantilemişim, evlerini almışım. Fazlası zaten ekstra olacak. Benden sonra tufan! (Gülüyor)” ifadelerini kullandı.

"SADECE ELİMİ OYNATABİLEYİM DİYE DUA EDİYORDUM" 
Tek başına ayağa kalkabildiği için şükrettiğini ifade eden ünlü şovmen, “Bu hale gelmem bile bir mucize. Sadece elimi oynatabileyim diye dua ediyordum” diye konuştu. Ünlü şovmen “Şimdi tek başıma ayağa kalkabiliyorum, dört beş adım atıyorum. Dualar çok önemli tabii. Çok sevgi ve dua biriktirmişiz. “İyilik yap denize at” demişler ya. O dualara çok teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Yıl 1992... 'Gülben Ergen'in vokalistliğini yaptığım dönem' Yıl 1992... 'Gülben Ergen'in vokalistliğini yaptığım dönem'

“KADINLAR ŞEYTANDIR, ERKEKLER APTAL..”
Samimi açıklamalar yapan ünlü şovmen, “Hiç aldatıldınız mı?” sorusuna verdiği cevapla dikkat çekti. “Şahit olmadım ama olabilir” diyen Erbil sözlerine şöyle devam etti:

“Kimse kimsenin peşine dedektif takmadan emin olamaz ki. Bir de kadınlar şeytandır, ayakta uyuturlar seni. Biz bir yalan söyleriz, iki saat sonra yakalanırız. Çok aptalız. O mesajı silmeyi bile akıl edemeyiz. Ben çok yakalandım öyle. Mesajı gidip tuvalette çekiyorum ama silmeyi akıl edemiyorum, düşünsene salaklığı. (Gülüyor) Bir defasında eski eşlerimden birine çok fena yakalanmıştım.”