TV8’in sevilen yarışma programı MasterChef Türkiye’de eleme potasına kalan ve istenilen yemeği bilerek kötü hazırlayan Duygu Acarsoy yarışmaya veda etmişti. 
Oylama sonrasında yaptığı açıklamada akademik kariyeri için programa veda etmek zorunda kaldığını söyleyen Duygu Acarsoy veda sonrası ilk kez açıklama yaptı.

MasterChef’ten Bilerek Elenen Duygu Acarsoy’dan İlk Açıklama!

"BU ASLA BİR SON DEĞİL.."

Geçtiğimiz haftalarda özel hayatında yaşadığı sorunlarla gündeme gelen ve yarışmadan ayrılacağı iddia edilen MasterChef Türkiye’nin iddialı yarışmacısı Duygu Acarsoy, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada programdan ayrılması için bir çok nedeninin olduğunu belirtti. MasterChef Duygu’nun açıklamasının tamamı şöyle;
“Bu yazıyı yazmanın bu derece zor olabileceğini hiç düşünmemiştim. Kaç kere yazdım sildim bilemiyorum ama yine de kendimi en iyi ifade edebildiğim yol, yazmak sanırım. Öncelikle bu 3 aylık süreçte üzerimde emeği olan değerli şeflerim ve yapım ekibine sonsuz teşekkür ederim. Biraz önce hepinizin de izlediği gibi bile isteye MasterChef 2020'den çekildim. Kendimce büyük ve çok fazla nedenim var; öğretmenliğin verdiği sorumluluk hissi var, beni her zaman destekleyen kıymetli öğrencilerim var, mecbur mücbir sebebim, yarışma süresince okuldaki programı uzaktan götürme şansım varken son dakika senatonun canlı ders istemesiyle yarışmadan ayrılma kararı aldım. Yürüdüğüm yolda çok şey öğrendim çok ağladım, ağladıkça çok daha güçlendim. Bu asla bir son değil, yeni projelerle tekrar tekrar karşılaşacağız. Benimle gülüp benimle ağlayan her zaman mesajlarıyla destek olan destekçilerim hakkınızı helal edin. Yeniden güzel günlerde görüşmek dileğiyle."
MasterChef’ten Bilerek Elenen Duygu Acarsoy’dan İlk Açıklama!

TikTok’ta canlı yayın açıp para kazanan Laz kızı olay sonrası ilk kez konuştu! TikTok’ta canlı yayın açıp para kazanan Laz kızı olay sonrası ilk kez konuştu!

PROGRAMDAN AYRILACAĞI İDDİA EDİLİYORDU
Geçtiğimiz günlerde programda özel hayatıyla ilgili flaş itiraflarda bulunan iddialı yarışmacı, yaşadığı zor günler dolayısıyla gözyaşlarına hakim olamamıştı. Nişanlısı tarafından aldatıldığını açıklayan Duygu’nun daha önceki eşi tarafından da şiddet gördüğü ve dolandırıldığı öğrenilmişti.

MasterChef’ten Bilerek Elenen Duygu Acarsoy’dan İlk Açıklama!
Duygu’nun bu itiraflarının ardından programdan ayrılacağı iddiası ortaya atılmış, sonrasında ise kaldığı son eleme potasında istenilen yemeği bilerek kötü hazırlayarak programa veda etmişti.