TV8 ekranlarının fenomen yarışma programı MasterChef Türkiye’de dün gece dokunulmazlık heyecanı yaşanırken, Sefa ve Uğur arasındaki karabiber tartışması gerginliğe neden oldu.
Balıkesir’e konuk olan yarışmacılar, Balıkesir’e ait yöresel yemekleri hazırlayarak takım oyununu kazanmak için kıyasıya yarıştı.
Takımlar 5 farklı yemek için yarışırken, hazırlanan tabaklar Balıkesir’in önde gelen isimlerine sunuldu. Yemekleri tadan kişilerin verdiği oylarla takım oyununu kazanan taraf belli oldu.
İstanbul’a dönüldüğünde Danilo Şef verilen oyları açmaya tek tek açıklamadan önce kırmızı takımdan Serhat ve mavi takımın kaptanı Uğur arasındaki tartışma geceye damga vurdu.

KARABİBER KRİZİ İSTANBUL’A TAŞINDI!

MasterChef’te İki Yarışmacı Arasında Gergin Anlar! “Bu saatten Sonra Kimse..”
Yarışmacılar Balıkesir’deki etapta kıyasıya yarışırken, kırmızı takımdan Serhat, karabiber kutusunun boş olması üzerine mavi takımdan karabiber rica etti. Mavi takım kaptanı Uğur ise Serhat’ın bu ricasını reddetti.
“EZİKÇE VE KORKAKÇA BİR DAVRANIŞ..”

MasterChef’te İki Yarışmacı Arasında Gergin Anlar! “Bu saatten Sonra Kimse..”
Yaşanan bu olay üzerine stüdyoda söz alan Serhat, “Ben açıkçası çok üzüldüm çünkü çoğu insandan beklerdim, Uğur'dan beklemezdim. Biz karabibere muhtaç kaldık ve bizim elimizde olan bir şey değildi. Uğur bize karabiberi vermeyi tercih etti. Kazanmak için karabiberden medet ummak ezikçe ve korkakça bir davranıştır. Bu saatten sonra iyi olan kazansın demesin” ifadelerini kullandı. 

“SEN ŞEF DEĞİL MİSİN?”
Serhat’ın bu sözleri stüdyoda gergin anların yaşanmasına neden olurken, Uğur Serhat’ın söylediklerine “Sen şefsen malzemelerine önceden bakmalısın. Son bir dakika, iki dakika 'bana karabiber verin' dememelisin. Sen şef değil misin” cevabını verdi.

TAKIM OYUNUNU HANGİ TARAF KAZANDI?
Stüdyoda gergin anlar yaşandıktan sonra Danilo Şef, zarfları tek tek açarak verilen oyları açıkladı. Genel skorda 26-19'luk üstünlük kuran kırmızı takım takım oyununu kazanan taraf oldu.

Okullarda 2023-2024 eğitim öğretim yılı başladı Okullarda 2023-2024 eğitim öğretim yılı başladı

MasterChef’te İki Yarışmacı Arasında Gergin Anlar! “Bu saatten Sonra Kimse..”

Yemeklerdeki oylamaların tamamı şöyle
Cunda Ezmesi: Mavi Takım 5-4 Kırmızı Takım
Ahtapot Salatası: Mavi Takım 4-5 Kırmızı Takım
Saçaklı Mantı: Mavi Takım 1-8 Kırmızı Takım
Tirit: Mavi Takım 2-7 Kırmızı Takım
Höşmerim: Mavi Takım 7-2 Kırmızı Takım

ŞARKILI GÖNDERME!

Kırmızı takımın takım oyununu kazanmasının ardından MasterChef Eray, Serdar Ortaç'ın Karabiberim şarkısını söylemeye başlayarak mavi takıma göndermede bulundu.