TV8’in fenomen yarışma programı MasterChef Türkiye’de dün gece 4’üncü MasterClass oyunu oynandı. Programın ünlü şefleri yarışmacılara eğitim verirken, yarışmacılar deniz ürünleriyle hünerlerini göstermeye çalıştı. Kadayıflı karidesin ardından niyokki ve en sonda da ıstakoz yapan yarışmacılardan en başarılı tabağı hazırlayan isim gecenin sonunda jüri tarafından açıklandı.

Yürek Çıkmazı dizisindeki çocuğa şiddet sahnesi tepki çekti: Çocuğa şiddeti nasıl normalleştirirsiniz? Yürek Çıkmazı dizisindeki çocuğa şiddet sahnesi tepki çekti: Çocuğa şiddeti nasıl normalleştirirsiniz?

MASTERCLASS ÖDÜLÜNÜ KİM KAZANDI?
Heyecanı ve gerilimi yüksek yarışmanın 51’inci bölümünde yarışmacılara kabuklu deniz ürünleriyle ilgili önemli detaylar aktarıldı. İlk turda kabuklu deniz ürünlerinin bilinmeyen yönleri yarışmacılara anlatılırken, Somer Şef turun sonunda Arem, Eray, Serhat, Barbaros, Ebru, Esra, Berker ve Özgül’ün tabaklarını beğendi.

İlk turda yarışmacılar Somer Şef’in verdiği eğitim doğrultusunda kadayıflı karides hazırlamak için mutfağa girdi. Kadayıflı karides turunda yemeği en iyi yapan isimler Esra, Berker, Özgül, Arem, Eray ve Serhat oldu.

İlk turu başarıyla tamamlayan 8 yarışmacı yeniden mutfağa girdi ve bu sefer niyokki yapmak için kıyasıya yarıştı. Arem, Eray, Serhat, Barbaros, Ebru, Esra, Berke ve Özgül’ün mücadelesinde oldukça zorlu anlar yaşandı. Yarım saatlik verilen sürenin sonunda jüri yarışmacıların hazırladığı yemeklerin tadına baktı. Bu turun sonunda da Ebru, Berker, Özgül ve Serhat başarılı oldu.

Final turunda karşılaşan 4 isim bu kez ıstakoz yapmak için mutfağa girdi. Danilo, Somer ve Mehmet Şef’in yaptığı tadım bölümünün ardından en başarılı tabağı çıkaran isim Berker oldu ve geceyi birincilikle tamamladı. Berker aynı zamanda bir gün boyunca deniz ürünleri restoranında MasterClass alma şansı da elde etti.