Ziynet Sali'nin nikah şahitliğini KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı yaptı

44 yaşındaki şarkıcı Ziynet Sali, kendisinden 10 yaş küçük gitarist sevgilisiyle Girne'de nikah kıydı. Görkemli törene, KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı ve KKTC Başbakanı Tatar da katıldı.

Ziynet Sali'nin nikah şahitliğini KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı yaptı

Ünlü sanatçı Ziynet Sali, geçtiğimiz Sevgililer Günü'nde kendisine evlilik teklifinde bulunan Erkan Erzurumlu ile KKTC'nin Girne şehrinde dünya evine girdi.

Cumhurbaşkanı Akıncı nikah şahidi oldu

Gitarist Erkan Erzurumlu ile hayatını birleştiren Ziynet Sali'nin nikah şahitliğini KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve Başbakan Ersin Tatar yaptı.

Aileleri ve yakın dostlarının katıldığı 150 kişilik davetlinin hazır bulunduğu düğünün konsepti yasemin çiçekleri teması üzerine kuruldu.

"Sevdiğim adamla evleniyorum"

Modacı Cengiz Abazoğlu'nun tasarladığı gelinliği giyen Sali, "İlk kez ve sevdiğim adamla evleniyorum" dedi.

Çok sayıda ünlü isim davetliydi

Pop şarkıcısının doğum yeri de olan Girne'de, Merit Royal Hotel'de gerçekleşen düğüne, KKTC'nin önde gelen simalarının yanısıra Türkiye'den de çok sayıda konuk katıldı.

Aynı yerde konser vermişti

Nikah töreni sonrası genç çift ilk dansını Elvis Presley'in Can't Help Falling in Love şarkısıyla yaptı.

Evlilik imzasını attığı salonda bir gün önce de hayranlarına konser veren Sali, düğünden bir fotoğraf karesini Instagram hesabından paylaştı.

Ziynet Sali kimdir? Ziynet Sali kaç yaşında?

Ziynet Sali, 29 Nisan 1974 tarihinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde doğdu ve akabinde ailesiyle İngiltere'ye gitti. Yaklaşık 6 yıl Manchester'da yaşadı.

Daha sonra ailesiyle Kuzey Kıbrıs'a taşındı. 1994 yılında İstanbul'da konservatuara giren Ziynet Sali, o yıllarda amatör olarak şarkıcılığa başladı.

1999 yılında Konservatuar'ı 4.'lükle bitirdi.

İlk albümünü 2000 yılında çıkaran Ziynet Sali'nin 6 albüm, 7 single, 1 compilation albümü ve bir Konser DVD'si mevcuttur.

İtalya'dan ödül aldı

Sali'nin 3. albümündeki Zordur Oğlum isimli şarkısı 2006 yılında İtalya'da internet üzerinden düzenlenen Euro Dance şarkı yarışmasının halk oylamasında birincilik kazandı.

2010 yılında çıkardığı Rüya isimli ikinci single'ı parçası, yılın en çok çalınan şarkısı oldu ve Türkiye'nin en önemli müzik kanalı Kral TV'den ödül aldı.

2012 yılında çıkardığı Sonsuz Ol isimli albümündeki Her Şey Güzel Olacak isimli şarkının video klibi Kral TV tarafından yılın en iyi video klibi seçildi.

En iyi kadın sanatçı seçildi

2015 yılında X Factor isimli yarışmanın jüri üyeliği yaptı.

Birçok Üniversite ve özel kurumdan başarı ödülleri alan Ziynet Sali son olarak 2016 yılında Hamburg'da düzenlenen DAFBAMA müzik ödüllerinde Akdeniz'in En İyi Kadın Sanatçı ödülüne layık görüldü.

Ziynet Sali; Almanya, İsviçre, Hollanda, Belçika, Yunanistan, Bulgaristan, Makedonya, Hırvatistan, Türkmenistan, Güney Afrika gibi değiki ülkelerde önemli konserlere imza atmıştır.

Erkan Erzurumlu kimdir? Ziynet Sali'nin eşi Erkan Erzurumlu kaç yaşında?

4 Haziran 1984 tarihinde dünyaya gelen Erkan Erzurumlu, gitaristlik yapmaktadır.

Uzun süredir Ziynet Sali ile birlikteliği devam eden Erkan Erzurumlu, magazin basınını takip edenlerin, adını yakın zamanda duymaya başladığı bir isim.

İkili bir süredir sosyal medyadan fotoğraf paylaşımı yapıyordu.

Fettah Can ve Ajda Pekkan ile çalıştı

Ziynet Sali ve Erkan Erzurumlu çift 15 Eylül 2019'da evlendi.

Erkan Erzurumlu bir dönem Ajda Pekkan ve Fettah Can ile de müzikal çalışmalar yapmıştı.

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2019, 01:38
YORUM EKLE