Yılmaz Erdoğan kadına şiddet skecine sinirlendi: Buna sebep olanların...

Tiyatro gösterisi Çok Güzel Hareketler Bunlar 2'nin, son dönemde artan kadın cinayetlerine değindiği skeci, salonda izleyenleri duygulandırdı. Skeç sonunda konuşan Yılmaz Erdoğan, "Bu skece sebep olanlar Allah'ından ve hukukundan bulsun" sözleriyle tepkisini dile getirdi.

Yılmaz Erdoğan kadına şiddet skecine sinirlendi: Buna sebep olanların...

Son dönemde artan kadına şiddet ve kadın cinayetleri, Kanal D'de ekrana gelen tiyatral komedi programı Çok Güzel Hareketler Bunlar 2'de konu edildi.

Toplumsal olaylara da değiniliyor

Genel sanat yönetmenliğini Yılmaz Erdoğan'ın, yapımcılığını Necati Akpınar'ın, yönetmenliğini ise Özge Toprak Bahıt'ın üstlendiği Çok Güzel Hareketler Bunlar 2 (ÇGH), eğlenceli skeçleri ile olduğu kadar yaşanan toplumsal olaylara karşı gösterdiği hassasiyet ile adından söz ettirdi.

Erdoğan'dan dikkat çeken sözler

ÇGH ekibi, pazar günü yayınlanacak yeni bölümde bu kez ardı arkası kesilmeyen kadına yönelik şiddet ve cinayetlere yer verdi. Kadına şiddetin eleştirildiği skeçin ardından Yılmaz Erdoğan bir konuşma yaptı.

"Bu skece sebep olanlar Allah'ından bulsun!"

Erdoğan'ın "Bu sahne inşa edildiğinden beri burada hiçbir şeyi sadece komik olsun diye yapmıyoruz. Bütün meseleleri, duygusal dönüşümleri ekrana getirmeye çalışıyoruz. Bu konunun muhatabı olanlar arasında insanlıktan, Türkçe'den, laftan anlayan var ise, belki bir şey anlaşılmıştır. Böyle şeyleri daha öfkeli söylemek de mümkündür ama bizim işimiz bunu dramatize etmektir. Bu skeçe sebep olanlar Allah'ından ve hukukundan bulsun" sözleri, Beşiktaş Kültür Merkezi'nde oyunu izleyenlere duygusal anlar yaşattı.

İşte o anlar:

ÇGH 2 yeni bölüm ne zaman yayınlanacak?

Çok Güzel Hareketler Bunlar 2'nin yeni bölümü, 6 Ekim 2019 Pazar akşamı saat 20.00'de Kanal D'de ekrana gelecek.

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2019, 21:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER