Yeşim Salkım'a Sahnede Ağır Küfür Eden Murat Övüç'ün Cezası Belli Oldu

Sosyal medyada yaptığı paylaşımlar ve reklamlarla tanınan Murat Övüç, sahne aldığı bir mekanda Yeşim Salkım'a sinkaflı küfür edince kamuoyunda eleştirilerin hedefine oturdu. Ettiği hatayı fark (!) edip Yeşim Salkım'dan özür dileyen Murat Övüç'e Salkım'ın cevabı, olumsuz oldu. Yeşim Salkım, Murat Övüç hakkında suç duyurusunda bulunmuştu mahkeme yapılan başvuruyu işleme alıp kararını verdi

Yeşim Salkım'a Sahnede Ağır Küfür Eden Murat Övüç'ün Cezası Belli Oldu

Sosyal medyada yaptığı paylaşımlar ve reklamlarla tanınan Murat Övüç, sahne aldığı bir mekanda Yeşim Salkım'a sinkaflı küfür edince kamuoyunda eleştirilerin hedefine oturdu.

murat övüç

Ettiği hatayı fark (!) edip Yeşim Salkım'dan özür dileyen Murat Övüç'e Salkım'ın cevabı, olumsuz oldu. Yeşim Salkım, Murat Övüç hakkında suç duyurusunda bulunmuştu mahkeme yapılan başvuruyu işleme alıp kararını verdi.

MURAT ÖVÜÇ'E 2 AY UZAKLAŞTIRMA KARARI

Katıldığı açık hava programında sanatçı Yeşim Salkım'a hakaret ettiği iddiasıyla hakkında suç duyurusunda bulunulan sosyal medya fenomeni Murat Övüç hakkında 2 ay süreyle uzaklaştırma kararı alındı. Mahkeme bu konuyla gündem oluşturmaya çalıştığı iddiasıyla hakkında suç duyurusunda bulunulan Seyhan Soylu hakkında da 2 ay süreyle uzaklaştırma kararı aldı.

murat övüç küfür

Şarkıcı Yeşim Salkım, 2 Ağustos 2020 tarihinde Antalya'da sahne alan Murat Övünç'ün kendisine hakaret ettiğini gerekçe göstererek avukatı aracılığıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Avukat Merve Uçanok'un sunduğu suç dilekçesinde Övünç'ün söz konusu hakareti 3 kez tekrarladığı ifade edilerek hakaretin Salkım'ın onur, şeref ve saygınlığının rencide eder nitelikte olduğu vurgulandı.  Suç duyurusunda Övünç'ün elinde mikrofonla, herkesin duyacağı şekilde hakaret etmesi hakkında "Hakaret" suçundan cezalandırılması istendi. Ayrıca Avukat Uçanok, Övünç hakkında uzaklaştırılma kararı talep etti.

"ULAN BÜTÜN KADINLARIN YANINDA BEN VARIM"

Savcılığa sunulan suç duyurusu dilekçesinde, “Kurban Bayramı tatili dolayısıyla sahne alan ve daha önce kadınlar hakkındaki açıklamaları dolayısıyla kamuoyunda büyük eleştiri alan şüpheli, bu hususta Yeşim Salkım'ın da kendisini son derece normal ve hukuki sınırlar içerisinde kalacak şekilde eleştirmiş olması dolayısıyla hakkında şu ifadeleri kullanmıştır; ‘Bir tane şarkıcı var Yeşim Salkım. Beni kadın düşmanı ilan etmiş. Ulan bütün kadınların yanında ben varım. Nerede mağdur kadın var yanındayım” denildi.

SİSİ LAKAPLI SEYHAN SOYLU İÇİN DE UZAKLAŞTIRMA KARARI VERİLDİ

İstanbul 1. Aile Mahkemesi de Övünç hakkında korunan kişiyi iletişim araçlarıyla rahatsız etmemesi ve küçük düşürmeyi içeren söz ve davranışlarda bulunmaması yönünde 2 ay süreyle uzaklaştırma kararı çıkardı. Ayrıca mahkeme bu konuyla gündem oluşturmaya çalıştığı iddiasıyla hakkında suç duyurusunda bulunulan Seyhan Soylu hakkında da 2 ay süreyle uzaklaştırma kararı aldı.

murat övüç yeşim salkım

"KADINI KÜÇÜK DÜŞÜREN HER EYLEMİN KARŞISINDAYIZ"

Uzaklaştırma kararının ardından yazılı açıklama yapan avukat Merve Uçanok ise şu ifadeleri kullandı: “Müvekkilemiz Yeşim Salkım'a yönelik Murat Övünç isimli şahsın yapmış olduğu alenen hakaretle ilgili gerekli hukuki süreci başlattık. Hem suç duyurusunda bulunduk hem de ilgili şahıs hakkında ve bu konuyla gündem oluşturmaya çalışan Seyhan Soylu isimli şahıs hakkında tedbir kararı çıkarttık. Bundan sonraki süreçte takdir mahkemenin olup tüm kadınlar adına bu haklı mücadelemizi sürdüreceğiz. Kadını yeren, küçük düşüren yani toplumsal cinsiyet eşitsizliğine yol açan her eylemin karşısındayız. Bu nedenle bu dosyanın emsal teşkil etmesini ve artık kadın üzerinden mizah, şov yapılmamasını temenni ediyoruz."

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2020, 21:20

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE