Yeni Türkü'nün 40. yılında ünlü geçidi

Neredeyse yarım asrı bulan müzik hayatlarıyla birçok insana dokunan Yeni Türkü, Vadi Açıkhava'da sevenleriyle 40. yılını kutladı

Yeni Türkü'nün 40. yılında ünlü geçidi

İlk albümlerinden bugüne 40 yılı deviren Yeni Türkü, Vadi Açıkhava'da 40. yıl konseri verdi.

Yeni Türkü sahnesinde ünlü geçidi

Yeni Türkü hayranlarının yoğun ilgi gösterdiği konserde Cahit Berkay, Cem Adrian, Ceylan Ertem, Hayko Cepkin, Kenan Doğulu, Can Gox, Manuş Baba, Eda Baba, Kalben, Sena Şener ve Şevval Sam gibi birçok sanatçı, Yeni Türkü'yü sahnede yalnız bırakmadı. Konser öncesi, Derya Köroğlu ile birlikte Kalben, Manuş Baba, Ceylan Ertem, Eda Baba ve Şevval Sam basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Şevval Sam ilk dizisi Süper Baba'dan bu yana Yeni Türkü ile hayatının geçtiğini anlatırken Ceylam Ertem ve Eda Baba Yeni Türkü'nün kimi şarkılarının kendileri için yazılmışcasına sevdiklerini belirtti.

Ceylan Ertem, "Başka Türlü Bir Şey", Eda Baba "Çember" şarkısının kendilerinde özel bir yeri olduğunu söyledi. Genç solistler ayrıca, söyleyecekleri Yeni Türkü şarkılarını seçerken zorlandıklarını dile getirdi. Manuş Baba, kendisine sorulan soruları, gecenin Yeni Türkü'nün olduğunu belirterek pas geçti.

Maskeli Balo, Yağmurun Elleri, Telli Telli, Çember gibi unutulmaz Yeni Türkü şarkılarının söylendiği akşamda 30'dan fazla eser seslendirildi.

Cündübeyoğlu'na kızından izin yok

Konseri dinlemeye gelenler arasında bulunan oyuncu Ebru Cündübeyoğlu, kendi kaleminden çıkan Ferda adlı kitabıyla ilgili bilgi verdi. Ferda'yı sesli okuduğunu belirten Cündübeyoğlu, bir süredir dizilerde rol almadığını ifade ederek tiyatronun daha ön planda olduğunu söyledi. İkinci çocuk sorulan güzel oyuncu, kızı Duru'nun kardeş fikrine pek sıcak bakmadığını dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2019, 15:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER