Yaşlı komşunu darp edip hapis yatan Halil Sezai fırıncıdan şikayetçi oldu

Komşusu Hüseyin Meriç'i darp ettiği için 43 gün cezaevinde yatan Şarkıcı Halil Sezai, hakaret ettiği gerekçesiyle bir fırıncıdan şikayetçi oldu.

Yaşlı komşunu darp edip hapis yatan Halil Sezai fırıncıdan şikayetçi oldu

Halil Sezai, 15 Eylül 2020 tarihinde Tuzla'da gürültü yüzünden 67 yaşındaki komşusu ile tartışmış ve şiddet uygulamışt, olay sonrasında da şarkıcı gözaltına alınmıştı. 

halil sezai mahkeme

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında savcılıkta ifade veren Halil Sezai, tutuklanması talebiyle sevk edildiği Anadolu Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'nce "silahla kasten yaralama" suçundan tutuklanmış ve 43 gün cezaevinde kalmıştı.
halil sezai hüseyin meriç

Olayın perde arkasında ağır ve tehditler olduğunu basına dağıtılan görüntülerin kesilip biçildiğini iddia edderek, “Basına çok kırgınım benim sözlerimi çok başka şekilde çarpıtıldı. Sözlerimin devamında yazıldığı gibi bir şey olmadığı için keşke yapsaydım da bu yazılanların bir karşılığı olsaydı dedim." diye konuşmuştu. ​​​​​​

 halil sezai

HALİL SEZAİ FIRINCIYI ŞİKAYET ETTİ 

Daha sonraki röportajlarımda bir kaç kez pişmanlığını dile getiren şarkıcı, yine adli bir olayla gündeme geldi. Ancak bu sefer şikayetçi olan kendisi oldu. Şanlıurfa'da fırıncılık yapan Fatih Mermerdaş, geçen yıl İstanbul Tuzla’da komşusu Hüseyin Meriç'i darbeden ve 43 gün cezaevinde kaldıktan sonra tahliye edilen Halil Sezai'ye tepki göstermek amacıyla sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yaptı.

HALİL SEZAİ FIRINCI

HAPİS İSTEMİYLE DAVA AÇILDI! 

Halil Sezai, kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle Fatih Mermerdaş'tan şikayetçi oldu. Arabuluculuk kapsamında olan dosya üzerinde taraflar uzlaşamadı.  Dosyayı inceleyen Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı, Fatih Mermerdaş hakkında 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı. Hazırlanan iddianame Bakırköy 20’inci Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2021, 17:22
YORUM EKLE