Yaşar İpek hapse giriyor: Seren beni içeri attırmak için her şeyi yaptı

Yaşar İpek, konuşma yasağına uymadığı için hapse giriyor. İpek, Cuma gününe kadar Metris Cezaevi'nde kalacak.

Yaşar İpek hapse giriyor: Seren beni içeri attırmak için her şeyi yaptı

Yaşar İpek neden hapse giriyor? sorusu çok merak ediliyor. Yaşar İpek, Seren Serengil ile ilgili konuşmasının yasak olmasına rağmen basına açıklama yaptığı için 3 gün hapis cezasına çarptırıldı. İpek, işlemlerinin ardından Metris Cezaevi'ne gidecek ve Cuma gününe kadar burada kalacak.

Yaşar İpek hapse giriyor

Seren Serengil'le boşanma sürecinde gündeme gelen Yaşar İpek hapse giriyor. Seren Serengil, Yaşar İpek'in kendisine psikolojik şiddet uyguladığı iddiasıyla hakkında "zorlama hapsi" talebinde bulunmuştu. Mahkeme, İpek için 1 ay uzaklaştırma kararı vermişti. Bu süre zarfında Yaşar İpek'in basına Seren Serengil hakkında konuşması da yasaktı.

Metris Cezaevi'nde yatacak

Bu süreçte Serengil'in aleyhine konuştuğu gerekçesiyle Yaşar İpek'e 3 gün hapis cezası verildi. İpek, bugün evrakların hazırlanmasının ardından Metris Cezaevi'ne götürülecek ve Cuma günü tahliye edilecek.

"Birkaç gün susabildim, kendimi savundum"

Metris Cezaevi'ne gitmeden önce Magazin Burada'ya konuşan Yaşar İpek, söylenildiği gibi şiddet ve benzeri bir gerekçe olmadığını belirtti. Bir hakaretin de söz konusu olmadığını bildiren İpek, "Beni susturmak için bu kararı aldılar. Sustuğum gün hakkımda çok çirkin iddialarda bulundular. Ben de birkaç gün susabildim. Çıktım kendimi savundum" dedi. "Allah herkese vicdan rahatlığı versin" dedi.

"Beni içeri attırmak için elinden geleni yaptı"

"Aşkımız hapisle başlamıştı hapisle bitti" diyen Yaşar İpek, Seren Serengil'in de Gülben Ergen hakkında konuşma yasağını ihlal ettiği için hapis yattığına değindi. "Çok zor. O içeri girerken ben bariyerleri kırarak, elini tutarak ona destek olmuştum. O da beni içeri attırmak için elinden geleni yaptı" dedi. "Böyle bir şeyin başıma gelebileceğini, böyle kötü bir noktaya gelineceğini hiç düşünmemiştim" dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2019, 10:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER