Uraz Kaygılaroğlu'ndan sert açıklamalar! "Kilolu insanlar aşık olamaz mı?"

Ekranlarla ilk tanıştığı yıllarda 140 kilo olan Uraz Kaygılaroğlu, oyunculuk sektöründe fiziksel ayrımcılık yapıldığını söyledi. Kaygılaroğlu, “Kiloluysan başrol oyuncusunun en yakın arkadaşı olup onun yaşadığı aşka seyirci kalıyorsun. Kilolu insanlar âşık olamaz mı?” dedi.

Uraz Kaygılaroğlu'ndan sert açıklamalar! "Kilolu insanlar aşık olamaz mı?"

Uraz Kaygılaroğlu, “İbrahim Selim ile Bu Gece”nin bu haftaki konuğu oldu. Aile hayatında küçük yaştan itibaren kadınların yoğunlukta olduğunu dile getiren ünlü oyuncu, Tarık Akan’la ilgili bir hayalini ilk defa paylaştı: “Bizim ailede iyi bir erkek figürü yoktu ne yazık ki, o yüzden hep kadınların arasında geçti çocukluluğum diyebilirim, halalarım, teyzelerim, babaannem, anneannem... Çocukken Tarık Akan’ın başrolde dayı olarak yer aldığı ‘Sevgili Dayım’ diye bir film vardı. O filmi izleyip ‘vay be böyle dayı yeğen ilişkileri de olabiliyormuş’ demek ki diye düşündüğümü hatırlıyorum. O zamanlar Tarık Akan’ın dayım olmasını bile istemiştim hatta.”

uraz kaygılaroğlu tarık akan

KİLOLU OYUNCULARA SEKTÖRDE ŞANS VERİLMİYOR!

Sektörün içinde yaşanan fiziksel ayrımcılıklardan duyduğu rahatsızlığı da ifade eden oyuncu, “Kilolu oyunculara ne yazık ki sektörde şans verilmiyor. Belirli bir kilonun üzerindeysen başrol oyuncusunun en yakın arkadaşı olup onun yaşadığı aşka seyirci olmak ve imrenerek bakmaktan başka bir rol düşmüyor sana. Bu bana gerçekçi gelmiyor. Hayat çeşitlilikleriyle güzel sonuçta, belirli bir kilonun üzerindeki insanlar âşık olamaz mı? Mesela bunu izleyemez miyiz biz? Mesela yurtdışında sektörün dinamiğinde böyle bir ayrımcılık yok. Ama ülkemizde ne yazık ki durum hâlâ aynı” diye konuştu.

uraz kaygılaroğlu kilolu

uraz kaygılaroğlu yeni hali

Seçil Balık


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Melodi
Melodi - 5 ay Önce

Kiloli insanlar asik ola bilir onlar insan dilmi

Melodi
Melodi - 5 ay Önce

Kiloli insanlar asik ola bilir onlar insan dilmi