Ünlü şarkıcı Laferte ödül töreninde göğüslerini açtı!

Las Vegas'ta düzenlenen Latin Grammy Ödülleri'ne Şilili şarkıcı Mon Laferte göğüslerini açarak damga vurdu

Ünlü şarkıcı Laferte ödül töreninde göğüslerini açtı!

Las Vegas'ta düzenlenen Latin Grammy Ödülleri'ne Şilili şarkıcı Mon Laferte göğüslerini açarak damga vurdu. Geceye üstsüz bir elbiseyle katılan şarkıcı, ülkesinde yaşanan olaylara dikkat çekti. Femen grubu vari eylemde Laferte'nin çıplak göğsüne “Şili’de işkence yapıyor, tecavüz ediyor ve cinayet işliyorlar” yazdığı görüldü...

Şili’de metro ücretine yapılan zam ile başlayan gösteriler yaklaşık 1 aydır devam ederken, eylemciler ile polis arasında çatışmalar devam ediyor. Olayların başladığı günden bu yana 23 kişi hayatını kaybetti. 1200’ü aşkın kişi de yaralandı.

Başta Birleşmiş Milletler olmak üzere uluslararası arenada herkes sükûnet çağrısı yaparken, Şilili şarkıcı Mon Laferte de ülkesindeki olaylara dikkat çekmek için sıra dışı bir yönteme başvurdu.

ABD’nin Las Vegas kentinde düzenlenen Latin Grammy Ödülleri’ne katılan şarkıcı bir anda elbisesinin düğmelerini açarak bir anda göğüslerini açıkta bıraktı. 

Basın mensuplarının bir anda ilgi odağı olan Laferte'nin göğsünde ise siyah ve kalın harflerle şunlar yazıyordu:

                                “Şili’de işkence yapıyor, tecavüz ediyor ve cinayet işliyorlar”

Gecede En İyi Alternatif Albüm Ödülü’nü aldığı sırada Şilili şair La Chinganera’nın şiirinden bir bölüm okuyan şarkıcı, “Şili, senin acın canımı yakıyor” dedi.

Laferte Femen grubunu hatırlatan eylemi ile Şili'de yaşanan soruna dikkat çekerken törenlere de tam anlamı ile damga vurmuş oldu. 

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2019, 21:34

Ecem Köksal

YORUM EKLE