Ünlü rapçi Murda'nın yurtdışı yasağı kaldırıldı!

Şarkılarında uyuşturucu kullanımını özendirdiği iddiasıyla "Uyuşturucu madde kullandırmaya özendirmek" suçundan 10 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan 'Murda' lakaplı şarkıcı Önder Doğan hakkındaki davada, savunmasını yaptığı ve yurt dışı yasağının kaldırıldığı ortaya çıktı.

Ünlü rapçi Murda'nın yurtdışı yasağı kaldırıldı!

Şarkılarında uyuşturucu kullanımını özendirdiği iddiasıyla 10 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan “Murda” lakaplı rap şarkıcısı Önder Doğan hakkındaki yurt dışı yasağı kaldırıldı.

SERBEST BIRAKILMIŞTI

Hollanda vatandaşı olan Önder Doğan, geçtiğimiz Ekim ayında Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan yurda giriş yaptıktan sonra hakkındaki yakalama kararı nedeniyle gözaltına alınmıştı. Savcılığa çıkarılan Önder Doğan, yurt dışına çıkış yasağı konularak serbest bırakıldı.

‘’HOLLANDA’NIN KÜLTÜRÜYLE YETİŞTİM!’’

“Uyuşturucu kullanımını özendirmek”le suçlanan Doğan, savcılıktaki ifadesinde, “İki tane 'Duman' isimli şarkım var. Türkiye'de söylediğim 'Duman' adlı şarkım, suçlamanın olduğu şarkım değil. 'Pahalı' ve 'Eh Baba' şarkıları da benim. Hollanda'da yetiştim. Oranın kültürüyle yetiştim. Orada bu maddelerin kullanımı serbest. O yüzden burada böyle olduğunu düşünmedim. Hiç kimseyi suça özendirmek maksadıyla söylenmiş değildir” demişti.

5 YILDAN 10 YILA KADAR HAPSİ TALEP EDİLMİŞTİ

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından tamamlanan soruşturma sonucunda "Uyuşturucu madde kullandırmaya özendirmek" suçundan dava açılmış, Önder Doğan'ın 5 yıldan 10 yıla kadar hapsi talep edilmişti.

Önder Doğan'ın geçtiğimiz günlerde duruşmaya çıkarak savunmasını yaptığı öğrenildi.

YURT DIŞI YASAĞI KALDIRILDI

İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkan Doğan'ın savunmasında suçlamaları reddettiği ve talebi üzerine hakkındaki yurt dışı yasağının kaldırılmasına karar verildiği ortaya çıktı. Doğan hakkındaki dava ileri bir tarihe ertelendi.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2021, 00:07

İlayda Dülger


İletişim Hesapları
YORUM EKLE