Ünlü oyuncu ve yönetmen Erol Keskin hayatını kaybetti

Ünlü oyuncu Müjdat Gezen, Türk tiyatrosuna kattığı yeniliklerle fark yaratan dostu Erol Keskin'in ölüm haberini Türkiye'ye duyurdu.

Ünlü oyuncu ve yönetmen Erol Keskin hayatını kaybetti

Oyuncu Erol Keskin yaşamını yitirdi. Sanatçı Müjdat Gezen, "Erol Keskin Türk Tiyatrosu'nun çok değerli bir aktörü ve yönetmeniydi" dedi.

MÜJDAT GEZEN SANAT MERKEZİ'NDE HOCAYDI

Oyuncu Keskin, hayatını kaybetti. Sanatçı Gezen, "Erol Keskin Türk Tiyatrosu’nun çok değerli bir aktörü ve yönetmeniydi. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nin çok kıymetli hocalarındandı. Tai Chi Chuan tekniğini okul derslerine koyan ilk hocadır" dedi.

erol keskin müjdat gezen sanat merkezi

Erol Keskin kimdir?

1931 yılında İstanbul’da doğan Erol Keskin, çok sayıda tiyatro oyunu ve sinema filminde oyuncu, rejisör, senarist olarak görev almıştır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarında genel sanat yönetmenliği de yapmış olan Erol Keskin, 1966 ve 1967 yıllarında Antalya Altın Portakal Film Festivali en iyi senaryo ödüllerinin; 2001’de 20. İstanbul Film Festivali, 12. Orhan Arıburnu Ödülleri ve 23. Siyad Türk Sineması Ödüllerinde en iyi erkek oyuncu ödüllerinin sahibidir. Bunların yanında 2004 yılında 8. Afife Tiyatro Ödüllerinde yılın en başarılı erkek oyuncusu seçilmiştir. 2013’te ise 17. Afife Tiyatro Ödülleri kapsamında Muhsin Ertuğrul Özel Ödülüne layık görülmüştür.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2021, 22:49

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE