Ünlü oyuncu Burak Özçivit'in 4 yıl 1 ay hapsi isteniyor!

Oyuncu Burak Özçivit hakkında, başrol oyuncusu olduğu 'Kuruluş Osman' dizisinin çekimleri sırasında set çalışanlarına hakaret ettiği gerekçesiyle zincirleme şekilde alenen hakaret suçundan 4 yıl 1 aya kadar hapsi talebiyle dava açıldı.

Ünlü oyuncu Burak Özçivit'in 4 yıl 1 ay hapsi isteniyor!

Beykoz Riva'da 8 Aralık 2020 tarihinde 'Kuruluş Osman' dizisinin çekimleri sırasında 4 set çalışanına küfür ve hakaret içeren sözler söylediği iddia edilen oyuncu Burak Özçivit hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.

BURAK ÖZÇİVİT KÜFÜR VE HAKARET Mİ ETTİ?

Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Beykoz Riva'da çekimleri yapılan Kuruluş Osman dizisinde müştekiler M.B.K., O.Ş. ve A.Ö.'nün kamera asistanı, diğer müşteki T.A.'nın ise görüntü yönetmeni olarak görev yaptığı anlatıldı. İddianamede, Burak Özçivit'in dizinin başrol oyuncusu olduğu, olay günü Özçivit'in bulunduğu çadırdan çıkarak müştekilere yönelik küfür ve hakaret içeren sözler söylediği belirtildi. Müşteki tarafın sunduğu tanıkların alınan beyanlarında bu olayı doğruladıkları kaydedildi.

UZLAŞMA SAĞLANAMADI

Burak Özçivit'in üzerine atılı suçu işlediğine dair yeterli şüphenin oluştuğunun vurgulandığı iddianamede, dosyanın suçun uzlaştırma kapsamında olması sebebiyle uzlaştırmacıya gönderildiği ancak uzlaştırmacı raporuna göre uzlaşma önerisinin olumsuz sonuçlandığı aktarıldı.


4 YIL 1 AY HAPİS TALEBİ

İddianamede, Burak Özçivit'in "zincirleme şekilde alenen hakaret" suçundan 3 aydan 15 günden 4 yıl 1 aya kadar hapisle cezalandırılması istendi. İddianame gönderildiği Beykoz 3. Asliye Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi. Oyuncu Özçivit'in yargılanmasına ilerleyen günlerde başlanacak.

"BENİ İLGİLENDİREN BİR DURUM DEĞİL"

Hakaret ve küfür içerikli sözler söylediğini öne süren set çalışanlarının suç duyurusunda bulunduğu Burak Özçivit, geçtiğimiz günlerde eşi Fahriye Evcen ile beraber Ulus'ta gerçekleşen bir davete katılmıştı. Ünlü oyuncu, "Arkadaşlar bugüne kadar beni hepiniz tanıyorsunuz. Benim çizgim, duruşum, aile tavrım belli. O yüzden ben bir şey söylemek istemiyorum. Birebir beni ilgilendiren bir durum değil" açıklamasını yapmıştı.

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2021, 15:10

İlayda Dülger


İletişim Hesapları
YORUM EKLE