Ünlü modacı Barbaros Şansal'a hapis şoku!

Modacı Barbaros Şansal, 2017 yılındaki bir Twitter paylaşımı nedeniyle 3 ay 22 gün hapis cezasına çarptırıldı. İşte Şansal'ın o tweeti...

Ünlü modacı Barbaros Şansal'a hapis şoku!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın şikayeti üzerine 2017 yılındaki bir sosyal medya paylaşımı nedeniyle "Türkiye Cumhuriyeti hükümetini alenen aşağılama" suçundan yargılanan ünlü modacı Barbaros Şansal hakkında karar çıktı.

Ünlü modacı Barbaros Şansal hapis şoku!

Barbaros Şansal, TCK 301. maddesi uyarınca 3 ay 22 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Ünlü modacı Barbaros Şansal hapis şoku!

ŞANSAL'IN BAŞINA BELA AÇAN O TWEET:

“Ve Semih beraat... Ve Nuriye tahliye… Ve iktidarın pisliği dünyanın gözünün önünde. Ben ne kadar uzakta olsam da... Köklerimin olduğu yerlerden gelen mutlu haberlere seviniyorum. Sizlere de tek bir şey söylüyorum. Direne direne kazanıyoruz. Dike dike bunları yollayacağız. Laik, demokratik, sosyal hukuk devletini bir kez daha münasip bir yerlerine sokacağız. Şimdi lütfen, beni izlemeye devam etmeyin. Çünkü hayat bana güzel. Bakın arkamda fullmoon var. Yani dolunay. Bu yüzden hayatın tadını çıkarmaya devam edin ve lütfen birbirinizi sevin. Çünkü yarına çıkmaya senediniz yok.”
 

Ünlü modacı Barbaros Şansal hapis şoku!

İTİRAZ ETME HAKKI BULUNUYOR

Şansal'ın bu karara istinafta itiraz etme hakkı bulunuyor. İstanbul’da görülen davaya tutuksuz sanık Barbaros Şansal katılmadı. Şansal ve şikayetçi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı avukatları temsil etti.

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2021, 15:17

Başak Yıldız

YORUM EKLE