Ünlü İsimlerin Tanıttığı ‘Koronavirüs İlacı’nın Sahibi Sessizliğini Bozdu

Ünlü isimlerin koronavirüse iyi geldiğini iddia ederek tanıttığı ruhsatsız sahte vitamin hapının üreticisi sessizliğini bozdu. Tanıtımı yapan isimleri cahil olmakla suçladı.

Ünlü İsimlerin Tanıttığı ‘Koronavirüs İlacı’nın Sahibi Sessizliğini Bozdu

Magazin dünyasının önde gelen birkaç isminin koronavirüse iyi geldiğini iddia ederek tanıttığı ruhsatsız sahte vitamin hapının üreticisi Cüney Alacacı sessizliğini bozdu. Kanal D Haber’e konuşan Alacacı, reklamlardan kendisinin haberi olmadığını belirterek, tanıtım yapan ünlüleri cahil olmakla suçladı.

“DAVACI OLDUK…”

Ortada iznin olmadığını söyleyen üretici firmanın sahibi Cüney Alacacı, “Ortada üretime başlanmış bir ürün yok ama reklamlar dönüyor bir resmi site var. 40 liraya 90 liraya bu ürün satılıyor. Üretilmemiş bir ürünün satışı nasıl olabiliyor. ‘No Attack’ olamaz bir kere. Çünkü ‘No Attack’ diye ürün piyasaya çıkmadı, izinlerine müracaat edildi izinlerini bekliyoruz. Demo kutu yapmışlar. Demo kutularla ünlülere göndermişler ünlülerle paylaşım yapmışlar. Sadece 1 kutu herhalde gönderilen. 30 tane var ama içinde belki bizim diğer ürünümüzden alıp koymuş olabilirler boş da olabilir kutu, o bile belli değil? Biz bu reklamları yapan şirketten davacı olduk, adaletin huzurunda cevap verecekler” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?..

Ünlü isimler ‘koronavirüsten koruyor’ diyerek sahte bir vitaminin reklamını yapmış, üründe talep patlaması yaşanmıştı. Oysa koronavirüs için Dünya Sağlık Örgütü tarafından önerilen bir ilaç bulunmuyor. Şikayetlerin artması üzerine Tarım ve Orman Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı ruhsatsız ürün ve tanıtımını yapan ünlü isimlere karşı harekete geçip soruşturma başlatmıştı.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2020, 14:28

Ferhat Er

Magazin dünyasına dair son gelişmeleri ve merak edilenleri en doğru, en özel biçimde aktarmaya çalışıyoruz. Haberlerimizle ilgili yorumda bulunabilir ya da sorularınız için benimle iletişime geçebilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER