Ümit Besen'den flaş Aleyna Tilki açıklaması

Cengiz Kurtoğlu ve Ümit Besen, Harbiye Açıkhava’da 35 yıl aradan sonra aynı sahnede buluştu. Sahne öncesi açıklamalarda bulunan ikiliden Ümit Besen, Aleyna Tilki iddialarına da açıklık getirdi.

Ümit Besen'den flaş Aleyna Tilki açıklaması

Konserin açılışını ‘Gece Olunca’ şarkısıyla yapan Cengiz Kurtoğlu, ‘Hain Geceler, Duyanlara Duymayanlara, Duvardaki Resim ve Küllenen Aşk' gibi klasikleşen eserlerini yorumlayarak dinleyicilerini geçmişe doğru bir yolculuğa çıkardı. Sahne öncesi birlikte kameraların karşısına geçen iki usta isim, birbirinden samimi açıklamalarda bulundu.

"Kardeşlerimin yolu açık olsun"

Aleyna Tilki'nin şarkısının kendi şarkısına benzetilmesiyle ilgili olarak konuşan Ümit Besen, şarkıların birbiriyle makam ve duygusallık dışında herhangi bir benzerliği olmadığını belirtti. Usta sanatçı, "Duygu veren herkesi alkışlıyoruz. Herkesin yolu açık olsun, kimseyi baltalamamız söz konusu olmadı şimdiye kadar. Biri dedi ki, 'Aleyna Tilki bir şarkı yapmış, Ümit Besen'in 'Seni Unutmaya Ömrüm Yeter Mi?' şarkısına benziyor.' Hemen o gün bir mesaj attım sevgili Hakan Ural'a, 'Kardeşlerimin yolu açık olsun. Benim şarkımla, makam ve duygu dışında hiçbir benzerliği yok. Çağrışım yapmıştır.' dedim. Ufacık bir çağrışım bile olsa ben negatif düşünüp bir girişimde bulunmazdım" ifadelerini kullandı.

Mustafa Sandal sürprizi

Kurtoğlu, ilk yarının sonlarına doğru ‘Sonuna Kadar’ şarkısını seslendirdiği anda büyük bir sürprizle karşılaştı. Şarkının introsunun ardından Mustafa Sandal’ın sahneye çıkıp şarkıya eşlik etmesi geceye damgasını vurdu. Şaşkınlığını gizleyemeyen Cengiz Kurtoğlu’nun 'Bu sürpriz kimin aklına geldi?' sorusuna Sandal, "Benim hep içimde kalan bir hayalim vardı. Cengiz ağabeyle bu şarkıyı aynı sahnede okumak istiyordum. Bodrum’a giderken konser afişlerini gördüm ve Polat Yağcı'yı arayıp bu konserde olmalıyım dedim. Kendisi ile bu özel anı birlikte planladık. Benim bu sektörde ilk tanıdığım ağabeyim sensin, 28 sene önce Unkapanı’nda Şahin Özer’in plakçısında tanışmıştık. Sen sadece benim değil, tüm Türkiye’nin ağabeyisin. İnsanın hayatına bazı zamanlar sevdiği insanlar, sevdiği ağabeyler girer ama bazı ağabeyler vardır ki ebedi olur. Cengiz ağabey de ebedi bir insandır" diye konuştu. Bu sözler karşısında duygulanan Kurtoğlu’nun Mustafa Sandal’ı omuzlarına alarak sahneden uğurlaması renkli görüntülere sahne oldu. 

Düetler geceye damga vurdu

Konserin ikinci bölümüne dillere pelesenk olmuş 'Nikah Masası' parçasını söyleyerek başlayan Ümit Besen, daha sonra 'Okul Yolunda, Alışmak Sevmekten Daha Zor ve Yalanmış Meğer' gibi geçmişten günümüze en sevilen parçalarını piyano eşliğinde sevenleriyle birlikte seslendirdi. ‘Seni Unutmaya Ömrüm Yeter Mi' şarkısında Pamela ile aynı sahneyi paylaşan Besen, renkli bir düete imza attı.

"Evliliğe çok büyük hizmetlerimiz oldu"

Konser öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan ikili "Tarabya’da aynı sokaklarda, aynı dükkanlarda sahne almışlığımız var. Bizden hep ‘Nikah Masası’nı söylememizi isterlerdi. Evliliğe çok büyük hizmetleri olan iki kişiyiz. Köylerde, sahne olmayan yerlerde ahırları sahne yaparlardı. Her türlü yerde hizmet verdik. Aramızda rekabet hiç bir zaman olmadı. Biz sevgimizi, saygımızı birbirimize karşı hiçbir zaman kaybetmedik" diye konuştular.

Harbiye'de tarihi gece

Konserin sonunda beraber sahneye çıkan Cengiz Kurtoğlu ve Ümit Besen 'Nikah Masası, Islak Mendil, Liselim, Gelin Olmuş ve Fesuphanallah' gibi sevilen parçaları Harbiye’yi hınca hınç dolduran sevenleri ile birlikte seslendirdi. İkili olarak 35 yıl sonra aynı sahnede buluşan Kurtoğlu ve Besen, Açıkhava’dakilere tarihi bir gece yaşattı.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2019, 13:08

Buse Arslanoğlu

YORUM EKLE