Türkiyem Şarkısıyla Tanınan Sanatçı Müşerref Akay’ın Son Hali Şaşırttı

Türkiyem şarkısıyla hafızalara kazınan sanatçı Müşerref Akay’ın son halini görenler gözlerine inanamadı.

Türkiyem Şarkısıyla Tanınan Sanatçı Müşerref Akay’ın Son Hali Şaşırttı

Milli bayramlarda akıllara gelen ilk şarkılardan biri olan Türkiyem ile tanınan usta sanatçı Müşerref Akay ortaya çıktı.

Türkiyem Şarkısıyla Tanınan Sanatçı Müşerref Akay’ın Son Hali Şaşırttı!

17 yaşındayken yapımcı Mahmut Tezcan ile nikah masasına oturan usta sanatçı, Yeşilçam’da da Müşerref Tezcan ismiyle boy göstermişti.

Türkiyem Şarkısıyla Tanınan Sanatçı Müşerref Akay’ın Son Hali Şaşırttı!

1983 yılında vizyona giren Türkiyem filminde başrol oynayan usta sanatçı, o yıllarda Türkiyem şarkısı ile hafızalara kazınmıştı.

Usta sanatçının zaman içindeki değişimi görenler gözlerine inanamadı.

MÜŞERREF AKAY KİMDİR?
1952 yılında dünyaya gelen Müşerref Akay, 14 yaşındayken Hürriyet Gazetesi’nin açtığı ses yarışmasına katıldı. 17 yaşındaki yapımcı Mahmut Tezcan ile hayatını birleştiren Akay, yapımcının eşinin de desteğiyle şöhret basamaklarını hızla tırmandı.

70’LERDE SİNEMAYA ADIM ATTI
Yılmaz Güney’in 1971 yılında vizyona giren Baba filmi ile sinemaya adım atan Akay, 1983 yılında yapımcılığını Mahmut Tezcan’ın yaptığı Türkiyem filminde başrol oynadı ve filmde söylediği Türkiyem şarkısıyla döneme damgasını vurdu.

1984 yılında başrolünde Yılmaz Güney’in olduğu “O'na Çirkin Kral Derlerdi” sinema filminde Müşerref Akay da rol aldı.

MÜŞERREF AKAY’IN EVLİLİKLERİ
1.eşi: 1969 yılında Mahmut Tezcan ile evlendi. Tezhan ve Halil İbrahim Tezcan adlarında iki oğlu var. Ocak 1985 ayında boşandı.

2.eşi: İkinci birlikteliğini tekstilci İlhan Kaprol ile 1991 yılından 1994 yılına kadar yaptı.

3.eşi: 2000 yılının yazında Azeri Ekber Gence ile evlendi. Şişli Evlendirme Dairesi'nde gerçekleşen nikahı Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül kıydı. Telsim Ortaköy bayii olan Ekber Gence ve Müşerref Akay'ın şahitliğini Tamer Yiğit ile Nejdet Aksalı üstlendi. 2003 yılında boşandı.

4.eşi: 16 Ocak 2009 tarihinde sigortacı Emin Atalay ile evlendi. Nikah şahitliğini Adnan Şenses yaptı. 2012 yılında boşandı.
 

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2021, 16:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER