Türkiye'nin acı kaybı! Ünlü isim kalp krizi geçirip hayata veda etti

Türkiye'de pekçok ünlü ismin albümüne imza atan ünlü yapımcı Hasan Saltık, Bodrum'da geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Saltık, son olarak Şevval Sam'ın 4 şarkıdan oluşan albümünü piyasaya çıkarmıştı.

Türkiye'nin acı kaybı! Ünlü isim kalp krizi geçirip hayata veda etti

Türkiye'nin önde gelen müzik adamlarından HAsan Saltık, Bodrum'da geçirdiği kalp krizi sonucu 57 yaşında hayata veda etti.

Muğla'nın Bodrum ilçesinde hayatını kaybeden ünlü yapımcı Hasan Saltık’ın cenazesi THY’ye ait uçakla İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na getirildi. Cenaze, kardeşi Kemal Saltık’a teslim edildi. Hasan Saltık’ın cenazesi Kartal Cemevi’ne götürüldü. Hasan Saltık için yarın öğle vakti, Kartal Cemevi’nde tören düzenlenecek. Saltık, Küçükyalı Mezarlığı’na defnedilecek. 

 "YERİ DOLDURULAMAYACAK BİR İNSANDI"

Cenazeyi teslim almaya gelen Hasan Saltık’ın arkadaşı Behzat Şahin, "Yeri doldurulamayacak insan derler ya Hasan gerçekten yeri doldurulamayacak insan. Sadece kendisine çevresine değil bütün dünyaya katkısı olan, Türkiye’nin kültür elçisi, sanat elçisi, kaybolan müziklerin arkeoloğu, dostum olduğu için söylemiyorum dünyanın en olağanüstü insanlarından biri. Herkes için ölüm zamansızdır ama Hasan’ınki iyice zamansız" dedi. 

HASAN SALTIK KİMDİR?

Kalan Müzik etiketiyle yıllardır Türk müzik sektörüne hizmet veren Hasan Saltık, 1964 yılında Tunceli'de dünyaya geldi.

İlköğrenimini Tunceli'de, ortaöğrenimini ise İstanbul'da tamamlayan Saltık, İstanbul Devlet Konservatuvarında başladığı obua eğitimini ekonomik güçlükler nedeniyle yarım bırakarak Suadiye Lisesine devam etti.

Amcasının oğlu Rahmi Saltuk'un plak şirketinde dört yıl çalıştıktan sonra 1992 yılında Kalan Müzik'i kuran Hasan Saltık, unutulmaya yüz tutmuş arşivlik kayıtlarını elinde bulunduran koleksiyonerlerden ve eski müzisyen ailelerinden derlediği etnomüzikolojik çalışmalar için de önem taşıyan eserleri "Kalan Müzik" etiketi altında yayınladı.

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2021, 18:32

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE