Süleyman Turan son yolculuğuna uğurlandı

Usta oyuncu Süleyman Turan, İstanbul'da toprağa verildi.

Süleyman Turan son yolculuğuna uğurlandı

Yeşilçam'ın ünlü ismi Süleyman Turan, İstanbul'un ilçelerinden Üsküdar'da bulunan Şakirin Camisi'nde son yolculuğuna uğurlandı. Turan’ın kızı Beliz Turan, babasının tabutu başına gözyaşları arasında çiçek bıraktı.

Yeşilçam Turan için buluştu

Geçirdiği kalp krizi sonucu 83 yaşında yaşamını yitiren Turan'ın naaşı Türk bayrağına sarıldı. Cenazeye Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, Orhan Gencebay, Hülya Koçyiğit, Kerem Alışık, Kadir İnanır, Ediz Hun, Nuri Alço, Menderes Samancılar, Şevket Çoruh, İlyas Salman, Yusuf Sezgin, Serdar Gökhan, Melih Çardak'ın da aralarında bulunduğu birçok ünlü isim ve vatandaş katıldı.

Turan ile birlikte 63 yılında sinemaya girdiklerini hatırlatan Ediz Hun, Turan'ın çok samimi ve sevecen bir insan olduğunu anlatarka büyük bir kayıp olduğunu söyledi. Çok yakın olduklarını belirten Hun, "Zor kontrol edebiliyoruz şu anda kendimizi. Büyük bir acı bizler için. 57 senedir beraberdik." dedi.

Türk sinemasının başı sağ olsun diyen Nuri Alço, Turan'ın çok karakterli, düzgün bir şahsiyet olduğunu, esprili bir insan olduğunu anlatarak rahmet diledi.

Kadir İnanır: Benim içinde gelirseniz çok sevinirim

Sanatçı Orhan Gencebay, Turan'ın dünyadaki görevini fazlasıyla yaptığını belirterek taziyelerini ifade etti.

Ölümün hayatın bir gerçeği olduğunu söyleyen Kadir İnanır, herkesin geleceği noktanın burası olduğunu söyleyerek, önemli olanın arkada bırakılacak büyük bir saygınlık olduğunu dile getirdi.  İnanır, hayatın anlamının bu olduğunu söyledi. İnanır, bir gün kendisi için gelen olursa çok sevineceğini söyledi.

Emektar oyuncu Turan'ın naaşı, Şakirin Camii'nde öğle namazına müteakiben kılınan cenaze namazı sonrası Karacaahmet Mezarlığı'na defnedildi.

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2019, 17:24
YORUM EKLE