‘Son Şarkı’ Mahkemelik Oldu! Ahmet Kaya’nın Eşi ve İki Kızı Dava Açtı

Gülten Kaya ve kızları Turaç Melis Kaya ile Çiğdem Öztürk, kendilerinden izin alınmadığını belirterek Ahmet Kaya’nın hikayesinin anlatıldığı ‘Son Şarkı’ adlı filmin gösteriminin durdurulmasını talep etti.

‘Son Şarkı’ Mahkemelik Oldu! Ahmet Kaya’nın Eşi ve İki Kızı Dava Açtı

Gülten Kaya ve kızları Turaç Melis Kaya ile Çiğdem Öztürk, yakın zamanda vizyona girecek olan ve başrollerini Celil Nalçakan ile Ezgi Şenler’in paylaştığı “Son Şarkı” adlı filmin gösteriminin durdurulmasını talep etti.

İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’ne yapılan başvuruda, filmin çekimlerinin üç ay önce tamamlandığı, vizyona girmesinin beklendiği anlatıldı. Erbay Medya şirketinin yapımcısı olduğu “Son Şarkı” sinema filmi için Ahmet Kaya’nın ailesinden izin alınmadığının belirtildiği dilekçede, şu ifadelere yer verildi: “Filmin yayınlanması halinde Ahmet Kaya’nın eşi Gülten Kaya, kızları Turaç Melis Kaya ve Çiğdem Öztürk ileride telafisi imkansız maddi ve manevi zarara uğrayacaktır. Davalı Erbay Medya şirketinin yapımcılığını üstlendiği filmin Türkiye sınırları içinde ve dışında yayınlanmamasını talep ediyoruz. Ayrıca filmin televizyon, internet, sosyal medya ve diğer kitle iletişim araçlarında gösterime girmemesi, çoğaltılmaması ve dağıtımının durdurulması için acilen ihtiyati tedbir kararı verilmesini istiyoruz.”

MAHKEME BELGE İSTEDİ…

Söz konusu başvuru sonrasında mahkeme, filmin eser işletme belgesini istedi. Ayrıca filmin durdurulmasına ilişkin ihtiyati tedbir talebinin ise bilirkişi raporu geldikten sonra değerlendirilmesine karar verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER