Son Romantik Paylaşım Sonrası Gelen Şok Kararla Şaşkına Döndü

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ikiye ayrıldı, yerine Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı kuruldu. Bu kapsamda bakan Zehra Zümrüt Selçuk görevinden alındı.

Son Romantik Paylaşım Sonrası Gelen Şok Kararla Şaşkına Döndü

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, gece yarısı yayımlanan genelge ile bakanlık görevine veda etti.

Bakan Selçuk, görevden alınmadan önce sosyal medya hesabından eşiyle dünya evine girdiği günden bir kare paylaşarak romantizmin doruklarına çıkmıştı.

zehra zümrüt selçuk

Uzun süredir Türkiye'nin gündeminde olan Kabine değişikliği gerçekleştirildi. Buna göre Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ikiye bölündü. Yeni kurulan iki bakanlıktan biri olan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevine Derya Yanık, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na Vedat Bilgin atandı. Ticaret Bakanlığı'na ise Mehmet Muş getirildi. Bu kararlarla, Zehra Zümrüt Selçuk ve Ruhsar Pekcan görevlerinden alınmış oldu.

EVLİLİK CÜZDANINI CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN VERMİŞTİ

Görevine son verilen Zehra Zümrüt Selçuk'la ilgili hafızalara kazınan kareler ise bu değişiklik sonrası yeniden gündeme geldi. Geçtiğimiz günlerde eşi ile romantik pozlarını sosyal medya hesabından yayınlayan Selçuk, evlilik cüzdanını Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın elinden aldığı kareyi de takipçileri ile paylaşmıştı.

zehra zümrüt selçuk

"GÖZ AYDINLIĞIM, CAN YOLDAŞIM..."

Selçuk mesajında, "Furkan Suresi 74'üncü ayetini hep çok sevdim. Öyle çok sevdim, öyle çok nakşettim ki yüreğime kabul olmuş duam oldu. Göz Aydın'lığım, gönül ferahlığım, hayat arkadaşım, can yoldaşım; beraber tutacağımız 14'üncü ramazan ayına ulaştıran Rabbime hamdolsun" ifadelerini kullanmıştı.

ZEHRA ZÜMRÜT SELÇUK KİMDİR?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevinden alınan Zehra Zümrüt Selçuk, 2003-2007 yılları arasında Teksas Üniversitesinde araştırma görevlisi olarak bir süre çalıştı. Daha sonra kariyerine İslam İşbirliği Teşkilatı organlarından İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik ve Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezinde (SESRIC) devam etti. Sonrasında aynı kurumda yöneticilik de yaptı. Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Ankara temsilciliği, Kadın Platformu üyeliği, Satrançla Büyüyorum Derneği yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundu.

zehra zümrüt selçuk

9 Temmuz 2018'de Türkiye'nin ilk Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler bakanı olarak tayin edildi. Selçuk, Ruhsar Pekcan ile birlikte, 66'ıncı hükümette yer alan iki kadın bakandan birisi oldu.

Zehra Zümrüt Selçuk, AK Parti'de 2002-2011 yılları arasında siyaset yapan Aydın milletvekili Atilla Koç'un kızı.

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE