Sinem Umaş’a Hakaretten Hapis Cezası

‘Gelinim Olur Musun’ adlı yarışma programıyla tanınan Sinem Umaş’a ‘polise hakaret’ten 5 ay hapis cezası verildi.

Sinem Umaş’a Hakaretten Hapis Cezası

Sinem Umaş’ın ‘polise hakaret’ davasında karar çıktı. ‘Gelinim olur musun?’ adlı yarışma programıyla tanınan Sinem Umaş’a polis memurlarına karşı “görev yaptırmama için direnme” suçundan 5 ay hapis cezası verildi.

Mahkeme tarafından ‘kişiliği ve sosyal durumu’ dikkate alınan Sinem Umaş’ın bu cezası 3 bin lira adli para cezasına çevrildi. Ayrıca bu cezanın 10 eşit taksit halinde ödenmesine hükmedildi.

NE OLMUŞTU?

Mahkemeye sunulan iddianamede, 15 Aralık 2018 tarihinde saat 00.30’da Şişli Fulya Mahallesi Mehmetçik Caddesi üzerinde devriye gezen Kadir K. ve Kerem A.’nın tekel bayisinden çıkan ve elindeki poşette içki olduğu görülen Sinem Umaş’ın yanına gittikleri, şüpheliye saat 22.00'den sonra alkollü içecek satışı yaptığı anlaşılan büfeyle ilgili işlem yapmak üzere tutulacak tutanağa imza atması gerektiğini söylediği bilgisi yer aldı.

İmza için polis merkezine davet edilmesi nedeniyle yaşanan tartışmada Sinem Umaş’ın, “Ben hiçbir yere gitmiyorum. Siz kimsiniz de beni karakola götüreceksiniz. Beni alacak adam daha anasının karnından doğmadı. İstediğim saatte istediğim yerden alkol alırım” şeklinde sözler sarf ettiği ileri sürülüyordu.

Mustafa Pamuk

Reiki, Beden dili, NLP gibi konulardaki kişisel gelişim uzmanlıklarımın yanı sıra siz Magazin Burada kullanıcıları için magazine dair en son gelişmeleri ve bütün merak edilen konuları en doğru ve en özel biçimde aktarıyorum. Haberlerimiz ile ilgili yorumda bulunabilir ya da soru, öneri ve ihbarlarınız için benimle iletişime geçebilirsiniz. Keyifli Okumalar....


İletişim Hesapları
YORUM EKLE