Sinan Akçıl Halil Sezai'ye Ateş Püskürdü! 'Ayyaş...'

Şarkıcı Halil Sezai'nin 67 yaşındaki Hüseyin Meriç'i öldüresiye dövdüğü görüntüler Türkiye'nin gündemine oturdu. Yaşlı adamın şikayeti üzerine gözaltına alınan Sezai, kısa sürede serbest bırakıldı. Büyük tepki toplayan olay sonrası sanat dünyasından ilk eleştiri besteci ve müzisyen Sinan Akçıl'dan geldi. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Akçıl, ''Yazık sana. Acınacak haldesin” ifadelerini kullandı.

Sinan Akçıl Halil Sezai'ye Ateş Püskürdü! 'Ayyaş...'

Yeni filmi için Tuzla’da bir villa kiralayan Halil Sezai’nin yaşlı bir adamı darp ettiği iddiası magazin gündemine bomba gibi düştü. Kiraladığı villanın komşusunda bulunan villa sahiplerinin film çekime itiraz etmesiyle başlayan tartışmada Sezai’nin 67 yaşındaki Hüseyin Meriç’i darp ettiği görüntüler ortaya çıktı. Nisan ayından bu yana süre tartışmanın şiddet görüntüleriyle sonlanmasının ardından Hüseyin Meriç ve oğlu Mesih Meriç polise suç duyurusunda bulundu. İfadesi alındıktan sonra serbest bırakılan Halil Sezai’nin görüntülerine Sinan Akçıl sert tepki gösterdi.

   

‘GÜCÜN BANA YETER MİYDİ?’

Halil Sezai’nin darp görüntülerinin yayılmasından sonra Sinan Akçıl başarılı şarkıcı hakkında ağır sözler sarf etti. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Akçıl, “Ayyaşlık var, yaşlılara el kaldırma var, örf yok, adet yok. Gücün herhalde o amcaya yetiyor. Bana da yeter miydi acaba o güç karşısına çıksam? Yazık sana. Acınacak haldesin” ifadelerini kullandı. Sinan Akçıl paylaşımını “Yazık” açıklamasını ekleyerek yayınladı. Sinan Akçıl’ın gönderisi takipçilerinden alkış topladı.

NE OLMUŞTU?

Bunun üzerine başlayan tartışma büyüyünce Halil Sezai darp iddiasıyla gözaltına alındı. Ünlü şarkıcı, ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Yaşlı adamı darp eden şarkıcının, götürüldüğü karakolda nezarette tutulduğu öğrenildi. Mağdur adam, "Beni döverken kelime-i şehadet getirdim, 'Ezan mı okuyorsun lan sen?' diye daha çok dövdü." dedi. Bunun üzerine başlayan tartışma büyüyünce Halil Sezai darp iddiasıyla gözaltına alındı. Ünlü şarkıcı, ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Yaşlı adamı darp eden şarkıcının, götürüldüğü karakolda nezarette tutulduğu öğrenildi. Mağdur adam, "Beni döverken kelime-i şehadet getirdim, 'Ezan mı okuyorsun lan sen?' diye daha çok dövdü." dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2020, 16:24

Tutku Bingöl

Ekip arkadaşlarım ile birlikte magazin alanındaki deneyimlerimizle sizlere eksiksiz, hızlı ve doğru haberler veriyoruz. Gündemdeki sıcak olayları Magazinburada.net'de bulabilirsiniz. Soru, görüş ve önerileriniz için bize sosyal medya hesaplarımızdan ulaşabilirsiniz. İyi okumalar...


İletişim Hesapları
YORUM EKLE