Sezen Aksu hakkında suç duyurusu!

Zonguldak'ta yaşayan bir vatandaş, Sezen Aksu'nun Şahane Bir Şey Yaşamak adlı şarkısında Hz. Adem ve Hz. Havva için geçen sözler sebebiyle Sezen Aksu hakkında suç duyurusunda bulundu.

Sezen Aksu hakkında suç duyurusu!

Zonguldak'ın Alaplı İlçesinde yaşayan bir vatandaş, Sezen Aksu'nun 'Şahane Bir Şey Yaşamak' isimli şarkısında Hz. Adem ve Hz. Havva'ya 'cahil' diyen 'dini değerlere hakaret ve tahrik veya aşağılama' suçunu işlediği iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Sezen Aksu hakkında suç duyurusu!

Zonguldak'ın Alaplı İlçesinde fotoğrafçılık yapan Ramazan Arıkan, Alaplı Cumhuriyet Başsavcılığı'na yaptığı suç duyurusunda, sanatçı Sezen Aksu TCK'nın 'Halkı dini değerleriyle oynamak ve tahrik veya aşağılama' suçunu kapsayan 216/2. maddesi uyarınca yargılanması isteyerek şikayetçi.

Sezen Aksu hakkında suç duyurusu!

Suç duyurusunda, bulunan Arıkan, tüm vatandaşların dava açması için şikayetçi olmasını istedi.

Arıkan, "Bizim ilk insanlarımız Âdem Aleyhisselâm ve Hava validemize hakaret içerikli bir şarkıda yer veren benim gözümde sanatçı değildir. Adem Aleyhisselama ve Havva validemize 'Cahil' ifadesi kullanıyor. Bu sadece İslam alemine değil bu hakaret tüm insanlığa, tüm insanların annesi ve babasına yapılan hakarettir. Ben bunu kaldıramadım, benim dini duygularımı zedeledi. Ben insanlık görevimi yaparak, şikayetçi oldum. TCK'nın 216 maddesiyle ilgili cezalandırılmasını talep ettim. Bu kişinin ceza almasını istiyorum. Artık yeter, bizim dini duygularımızla kimse oynamasınlar. Dini değerlerimize hakaret etmesinler. Ben artık bu gibi insanlardan bıktım artık. Ben vatandaşlık görevimi yapıyorum ve sonuna kadar bu savaşın mücadelesini devam edeceğim. dedi.

Başak Yıldız

YORUM EKLE
YORUMLAR
İhsan
İhsan - 5 ay Önce

Adem ile havva oxfordu bitirip te gelmişlerdi. Bence dava açan cahil adem ile havva yi dava etsin. Uyarilmalarina rağmen o elmayı yemeselerdi ne işimiz vardı dünyada. Bence bütün insanlık adem ile havva yi dava ermeli